Մեկնարկել է Ռիգայի գագաթաժողովի պաշտոնական մասը․ օր երկրորդ
Ռիգայում մեկնարկել են Արևելյան գործընկերության երկրների 4-րդ գագաթաժողովի երկրորդ օրվա աշխատանքները։
Մայիսի 21-ի երեկոյան ԱլԳ երկրների ներկայացուցիչները, ինչպես նաև ԵՄ երկրների ու եվրոպական կառույցների ղեկավարները ժամանել են Ռիգա։ Գագաթաժողովին մասնակցում են Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնը, Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը, հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը։
Այսօր պատվիրակությունների պաշտոնական ընդունելությունից և խմբային նկարից հետո նախատեսվում է անցկացնել պլենար նիստ, որից հետո Երևանի ժամով 14։45 տեղի կունենա ամփոփիչ մամուլի ասուլիսը և կհրապարակվի համատեղ ամփոփիչ հռչակագիրը։ Ելույթներով հանդես կգան Լատվիայի վարչապետ  Լայմդոտա Ստրաույուման, Եվրոպական Խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը և Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ժան Կլոդ Յունկերը։

The second day of the Eastern Partnership  4th Summit has launched.
Yesterday in the evening EaP representatives, as well as the leaders of the EU countries and European institutions arrived in Riga. German Chancellor Angela Merkel, British Prime Minister David Cameron, French President Francois Hollande participate in the Summit, Radio Liberty reports.
Today after the official reception of delegations and group photo, plenary session is to be organized, after which at 14:45 by Yerevan time the final press conference is to be held and joint final declaration is to be released. Prime Minister of Latvia, Laymdota Strauyuman, President of the European Council and President of European Commission, Donald Tusk, Jean-Claude Juncker will have speeches.