Դեմիրթաշ. ԱԶԿ-ն պետք է առաջնորդվի «Թո´ղ Աստված ների ինձ» կարգախոսով
Սեպտեմբերի 24-ին լրագրողներին տված հարցազրույցի ժամանակ՝ Ժողովրդա-դեմոկրատական կուսակցության (HDP) համանախագահ Սելահաթթին Դեմիրթաշը հայտարարել է, որ ավելի լավ կլինի Արդարություն և զարգացում կուսակցությունը (AKP) առաջիկա նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ առաջնորդվի «Թո´ղ Աստված ների ինձ»,  այլ ոչ թե «Հանուն Աստծո» կարգախոսով: Այս մասին հայտարարում է  Hurriyet-ը:
Հարկ է նշել, որ Թուրքիայի Գերագույն ընտրական խորհուրդը (YSK) որոշում է կայացրել արգելել ԱԶԿ-ի՝  նոյեմբերի 1-ին արտահերթ ընտրությունների համար նախատեսվող նախընտրական կարգախոսը՝ բացատրելով, որ «Bismillah»-ը՝  «Հանուն Աստծո», կրոնական տերմին է, որի պատճառով էլ իրավաբանորեն չի կարող օգտագործվել նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ:

Speaking to reporters on September 24  Peoples’ Democratic Party (HDP) Co-Chair Selahattin Demirtas said that it would be better for the Justice and Development Party (AKP) to use the slogan "Tövbe Estağfurullah" ("May God forgive me") rather than "Bismillah" ("In the name of God") for its upcoming electoral campaign, Hurriyet reports.
It is stated that Turkey’s Supreme Election Board (YSK) has decided to ban the AKP’s planned campaign slogan for the November 1 snap election, explaining that that "Bismillah" is a religious term and thus legally cannot be used for electioneering.