Դեմիրթաշի դեմ մահափորձ է իրականացվել
Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցության առաջնորդ Սելահաթին Դեմիրթաշի ծառայողական մեքենայի ուղղությամբ կրակոց են հնչել։
NEWS.am-ի փոխանցմամբ՝ անհայտ անձը հրազենից կրակել է HDP-ի առաջնորդ Սելահաթին Դեմիրթաշի ծառայողական մեքենային։  Ավտոմեքենայի ապակիները զրահապատ են, ինչի արդյունքում հանցագործին չի հաջողվել վնասել Սելահաթին Դեմիրթաշին։
Այս դեպքից հետո Դեմիրթաշը սոցկայքում արել է հետևյալ գրառումը․ «Մահը Աստծո հրամանն է»։
Նշենք, որ HDP-ն Թուրքիայի պատմության մեջ միակ խորհրդարանական կուսակցությունն է, որը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը եւ իր նախընտրական ծրագրում ներառել Ցեղասպանության ճանաչման համար պայքարը։

Selahattin Demirtas Escaped an Assassination Attempt
Turkey’s pro-Kurdish opposition leader Selahattin Demirtas has escaped an apparent assassination attempt.
An unidentified person fired in the direction of the rear window of his car after he’d driven in the city of Diyarbakir in the largely Kurdish southeast of the country, BBC reports.
According to the Kurdish ANF news agency, since the windows of the vehicle were bulletproof, the criminal failed to injure the HDP leader.
After this incident, Selahattin Demirtaş wrote on his twitter account that “Death is God’s command.''