Վրաստանն ու Իրանը չեղյալ կհայտարարեն անցագրային ռեժիմը
Վրաստանի կառավարության հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ երկրի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին Իրանի նախագահի հետ զրույցում ասել է, որ վրացական կողմը կձեռնարկի կոնկրետ քայլեր՝ ուղղված այցագրային ռեժիմը (վիզային ռեժիմ) չեղյալ հայտարարելուն:
«Գեորգի Կվիրիկաշվիլին ու Հասան Ռոուհանին խոսել են իրանցի ու վրացի ժողովուրդների մշակութային սերտ հարաբերությունների մասին: Կողմերը հույս են հայտնել խորացնել համագործակցությունը զբոսաշրջության ոլորտում: Նշվել է, որ այդ ուղղությամբ վրացական կողմը կձեռնարկի կոնկրետ քայլեր, ինչը կարտահայտվի վիզային ռեժիմի չեղյալ հայտարարմամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Կողմերը զրուցել են նաև Վրաստանի ու Իրանի առևտրատնտեսական հարաբերությունների մասին, քննարկել տարածաշրջանային հարցեր ու կարևորել միջազգային անվտանգությունը՝ տարածաշրջանի զարգացման գործում:

Georgia and Iran to Lift Visa Regime
A telephone conversation between the Georgian Prime Minister and the President of Iran took place, the administration of Georgia’s government informs, apsny.ge reports.
"Giorgi Kvirikashvili and Hassan Rouhani spoke about the close cultural relations between the Georgian and Iranian peoples. They expressed hope to deepen cooperation in the field of tourism. It was noted that in this regard the Georgian side will take concrete steps that will be expressed in the abolition of visa regime.
The sides also talked about the processes in the region and highlighted the importance of international security for the development of the region," the Georgian government administration said.