Կառավարությունում քննարկվել են Հարկային օրենսգրքի նախագծով առաջարկվող փոփոխությունները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ Հարկային օրենսգրքի նախագծի վերաբերյալ խորհրդակցություն՝ շահագրգիռ գերատեսչությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: «Այսօր մեկնարկում է Հարկային օրենսգրքի մանրամասն քննարկումը կառավարությունում: Անցած տարի բոլոր գերատեսչություններն ունեին հանձնարարական՝ քննարկել օրենսգիրքը համապատասխան ճյուղերի տնտեսվարողների և լայն հանրության հետ՝ հաշվի առնելով հնարավոր ազդեցությունները տնտեսական աճի և բյուջեի մուտքերի վրա, որպեսզի օրենսգրքի վերջնական տարբերակը ներկայացնենք Ազգային ժողով», - դիմելով ներկաներին՝ ասել է վարչապետը:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ըստ որոշ հարկատեսակների առաջարկվող փոփոխությունները և կատարված ուսումնասիրությունների արդյունքները, ներկայացվել են մի շարք առաջարկություններ:
Հովիկ Աբրահամյանը հանձնարարել է պատասխանատու գերատեսչությունների ղեկավարներին՝ շարունակել ոլորտային քննարկումները և սեղմ ժամկետում ներկայացնել վերլուծություն ըստ հարկատեսակների առաջարկվող փոփոխությունների հնարավոր ազդեցության վերաբերյալ:

В правительстве Армении обсудили Налоговый кодекс
Под председательством премьер-министра Овика Абраамяна в правительстве состоялось совещание по проекту Налогового кодекса РА с участием представителей заинтересованных ведомств."Сегодня стартует детальное обсуждение Налогового кодекса в правительстве, сообщает пресс-служба правительства Армении. В прошлом году все ведомства имели поручение - обсудить кодекс с хозяйствующими субъектами соответствующих отраслей и широкими слоями общества, учитывая возможные воздействия на экономический рост и поступления в бюджет, чтобы окончательный вариант кодекса мы представили в Национальное Собрание", - обратившись к присутствующим, сказал премьер-министр.
В ходе совещания были обсуждены предлагаемые по отдельным видам налогов изменения и результаты проведенных изучений, представлен ряд предложений.
Овик Абраамян поручил представителям ответственных ведомств продолжить обсуждения по сферам и в сжатый срок представить анализ возможного воздействия предлагаемых изменений по видам налогов.