Հրազդան, Սպիտակ և Թալին քաղաքներում վերընտրվել են գործող քաղաքապետերը
Կիրակի օրը Հրազդան, Սպիտակ և Թալին քաղաքներում անցկացված քաղաքապետի ընտրությունների նախնական արդյունքներով՝ հաղթանակ են տարել գործող քաղաքապետերը։
Հրազդանում հաղթանակ է տարել գործող քաղաքապետ, հանրապետական Արամ Դանիելյանը։ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալների համաձայն՝ Դանիելյանը ստացել է 12.510 քվե, նախկին քաղաքապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից առաջադրված Սասուն Միքայելյանը ստացել է 10.267 քվե։ «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության կողմից առաջադրված Արթուր Միսակյանը՝ 1237 քվե։
Թալինում նախնական արդյունքներով, հաղթել է գործող քաղաքապետ, իշխող Հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչ Սարգիս Արամյանը՝ ստանալով 1.993 քվե։ ՀՅԴ թեկնածու Տիգրան Հարությունյանը ստացել է 1.036 քվե, իսկ «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության թեկնածու Գուրգեն Գրիգորյանը՝ 168 քվե։
Սպիտակում դարձյալ ըստ ԿԸՀ նախնական տվյալների, հաղթել է գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ ներկայացուցիչ Գագիկ Սահակյանը՝ ստանալով 4.463 քվե։ ԳԱԼԱ-ն ավելի վաղ գրել էր, որ Հրազդանում հաղթող է թեկնածու է ճանաչվել գործող քաղաքապետ, հանրապետական Արամ Դանիելյանը։

Предварительные результаты: в Раздане, Спитаке и Талине победили действующие мэры
По предварительным результатам Центральной избирательной комиссии Армении (ЦИК) в прошедших 17 апреля выборах в органы местного самоуправления (ОМС) в 3 самых крупных городах победу одержали действующие мэры, передает tert.am. В Раздане победил Арам Даниелян, в Спитаке – Гагик Саакян, в Талине – Саргис Арамян.
Арам Даниелян обошел своего основного соперника Сасуна Микаелян в соотношении голосов - 12 510 : 10 267. Третий кандидат в мэры Раздана, член партии "Армянское возрождение" Артур Мисакян набрал 1237 голосов.
Недействительными были признаны 813 избирательных бюллетеня.
Действующий мэр Спитака и кандидат в мэры Гагик Саакян набрал 4463 голоса, его соперник, бывший мэр Ваник Асатурян – 2933 голоса.
Количество недействительных избирательных бюллетеней – 260.
В Талине лидирует Саргис Арамян, набрав 1993 голоса, незначительно от него отстает Тигран Арутюнян - 1036 голосами, а третий кандидат Гурген Григорян набрал 168 голосов.