Ճապոնիան 30 մլրդ դոլար կներդնի Աֆրիկայում
Երեք տարիների ընթացքում Ճապոնիան 30 մլրդ դոլարի ներդրումներ կիրականացնի Աֆրիկայում՝ բարձրորակ ենթակառուցվածքային օբյեկտների շինարարության համար, հաղորդում է regnum.ru կայքը: Նման որոշում կայացվել է Նայրոբիում անցկացվող Աֆրիկայի զարգացման հարցով Տոկիոյի միջազգային համաժողովի (TICAD) արդյունքներով:
Ճապոնիայի վարչապետ Սինդզո Աբէն և աֆրիկյան պետությունների ղեկավարները ձեռք են բերել պայմանավորվածություն աֆրիկյան ենթակառուցվածնքների զարգացման խթանման կապակցությամբ:
TICAD համաժողովն անց է կացվել օգոստոսի 27-28-ին: Այն առաջին անգամ էր անցկացվում Ճապոնիայի սահմաններից դուրս:

Япония направит в Африку $30 млрд инвестиций
В течение трех лет Япония направит 30 млрд долларов на развитие африканского континента, как стало известно по результатам Токийской международной конференции по развитию Африки (TICAD), проходившей в Найроби, передает ИА REGNUM.
Премьер-министр Японии Синдзо Абэ и лидеры африканских стран договорились о стимулировании инвестиции в инфраструктуру Африки, которые приведут к созданию новых рабочих мест и быстрому развитию региона.
Напомним, что премьер-министр Абэ принял участие в шестом раунде Токийской международной конференции по развитию Африки (TICAD), проходившей в Найроби 27 и 28 августа.