ԶԼՄ-ներին հայտնի են դարձել Քլինթոնի փոխարեն ԱՄՆ նախագահի պահեստային թեկնածուների անունները
Եթե Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահ թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը հրաժարվի նախընտրական արշավին հետագա մասնակցությունից, նրան կարող են փոխարինող գտնել, գրում է բրիտանական The Telegraph թերթը:
Ամենից հավանական նոր թեկնածուները կդառնան ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենը կամ փրայմերիզում պարտված Վերմոնտ նահանգից թեկնածու Բերնի Սանդերսը:
Նշվում է, որ որոշումը կարող է կայացվել դեմոկրատների կուսակցական արտահերթ նիստի ընթացքում, բայց միայն այն դեպքում, եթե Հիլարի Քլինթոնն ինքը հայտարարի նախընտրական արշավից դուրս գալու ցանկության մասին:
Նշենք, որ Քլինթոնի հնարավոր փոխարինման մասին խոսակցություններն առաջացել են նրա առողջական վատ վիճակի մասին խոսակցությունների արդյունքում:

СМИ узнали имена запасных кандидатов в президенты США вместо Клинтон
В случае если кандидат в президенты США от Демократической партии Хилари Клинтон откажется от дальнейшего участия в предвыборной гонке, ей могут найти замену, пишет британское издание The Telegraph.
Вероятнее всего, полагают источники издания, новыми кандидатами станут вице-президент США Джо Байден или проигравший на праймериз сенатор от штата Вермонт Берни Сандерс, передает lenta.ru.
Решение может быть принято на экстренном партийном заседании демократов, но только в том случае, если Хилари Клинтон сама объявит о желании выйти из гонки за президентское кресло.
Впрочем, сама бывший госсекретарь желания отказаться от борьбы не высказывала. Напомним, что разговоры о возможной смене кандидата возникли на основании сообщений о плохом состоянии здоровья Клинтон.