Մոսկվայում ծայրահեղականության կասկածանքով տասնյակ անձինք են ձերբակալվել
Հատուկ ծառայությունների աշխատակիցները Մոսկվայում և Մոսկվայի մարզում լայնամասշտաբ հատուկ գործողության ընթացքում ձերբակալել են ավելի քան 25 մարդու, որոնք կասկածվում են ծայրահեղականության և ահաբեկչությանն աջակցության համար: Այդ մասին ТАСС-ին հայտնել է ուժային կառույցներում աղբյուրը:
Նշվում է, որ հատուկ գործողությունն իրականացրել են ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության աշխատակիցները՝ Ներքին գործերի նախարարության «Է» («Э») կենտրոնի և հատուկ նշանակության մարտիկների հետ համատեղ: Ձերբակալություններն իրականացվել են մի քանի տասնյակ հասցեներով:
Ձերբակալվածները կասկածվում են ծայրահեղական գործունեության, ահաբեկչությանն աջակցության և Ռուսաստանում վահաբիստական ընդհատակի հետ կապերի մեջ:

В Москве задержали более 25 человек по подозрению в экстремизме
Сотрудники спецслужб задержали в ходе крупномасштабной спецоперации в Москве и Подмосковье более 25 человек, которых подозревают в экстремизме и пособничестве терроризму. Об этом ТАСС сообщил источник в силовых структурах.
"Спецоперация проводилась сотрудниками ФСБ совместно с центром "Э" МВД и бойцами спецназа", - сказал собеседник агентства.
Задержания проходили по нескольким десяткам адресов.
По словам собеседника агентства, задержанных подозревают в экстремистской деятельности, пособничеству террористам и связях с ваххабистским подпольем в России.