Ի՞նչ է մեզ սպասում 2017 թվականին. պայծառատեսների կանխագուշակումները
Աստղագետների և պայծառատեսների կանխատեսումների համաձայն 2017 թվականը խոստանում է լինել բավականին բարդ: Ռուս հայտնի պայծառատես Սուրբ Մատրոնան ասել է, որ 2017 թվականը վճռորոշ է լինելու մարդկության համար: «Շատերը կընկնեն գետնին, կընկնեն մահացած: Դա տեղի կունենա երեկոյան: Առավոտյան ամեն ինչ կորած կլինի գետնի տակ», - այսպես են հնչում 20-րդ դարի ամենահայտնի պայծառատեսներից մեկի խոսքերը կապված 2017-ի հետ: Դժվար է հստակ ասել, թե ինչ ի նկատի ուներ Սուրբ Մատրոնան, սակայն շատերը հակված են կարծելու, որ այստեղ խոսքը մարդու հոգևոր կողմի մասին է:
«Կանհետանա սովորական իշխանությունը: Իշխանության համար պայքար կսկսվի: Մարդկանց ագահությունը կանցնի քաղաքներ և դաշտեր: Կենդանիների նման նրանք կկատաղեն, և դա կանդրադառնա ապագայի վրա», - 2017-ի մասին ասել է Վանգան:
Ըստ Նոստրադամուսի 2017 թվականին Մերձավոր Արևելուքում պատերազմը շարունակվելու է, ավելին՝ նոր զինված հակամարտություն է սկսվելու Իրանի և Թուրքիայի միջև, որում հաղթելու է Իրանը: Նոստրադամուսը 2017 թվականի համար կանխագուշակել է նաև ջրհեղեղ. «Ջուրը կբարձրանա, և երկիրը կերևա ջրի տակից», - ասել է ֆրանսիացի պայծառատեսը:
Աստղագետ Վլադ Ռոսսի կանխատեսմամբ 2017 թվականի վերջին Ռուսաստանում իշխանափոխություն է տեղի ունենալու, քանի որ կառավարությունն իշխանության է եկել այն ցիկլում, երբ Սարոսի խավարում է տեղի ունեցել: Եթե անձը գալիս է իշխելու հենց այդ ժամանակ, ապա ցիկլի ամբողջական ավարտից հետո հեռանում է, իսկ այդ 18.5 տարի տևած ցիկլը վերջանում է 2017 թվականի վերջին: Նրա կանխատեսմամբ Ռուսաստանը ճգնաժամից դուրս կգա 2020 թվականին:
ԱՄՆ-ի համար տարին ևս բավականին ծանր է լինելու: Վանգան կանխատեսել էր, որ «սև նախագահը լինելու է վերջինը», քանի որ երկիրն աշխարհի երեսից կվերանա: 44-րդ նախագահից հետո ԱՄՆ-ի կործանման մասին կանխատեսումներ արել են նաև այլ պայծառատեսներ՝ մասնավորապես 15-րդ դարի վերջին -16-րդ դարում ապրած ֆրանսիացի վանական Ռենո Ներոն, 20-րդ դարի սկզբի ամերիկացի հայտնի պայծառատես Էդգար Քեյսին: Ամեն դեպքում էքստրասենսները կարծում են, որ ԱՄՆ-ի համար տարին իհարկե բավականին բարդ է լինելու հատկապես տնտեսական առումով, սակայն երկրում քաոսի և առավել ևս ԱՄՆ-ի կործանման մասին դեռ վաղ է խոսել:
Նշենք, որ այս աստղագետների և պայծառատեսների կանխագուշակություններից շատերն իրականացել են, սակայն հավատա՞լ դրանց, թե՝ ոչ, յուրաքանչյուրը պետք է որոշի ինքը:

Что нас ждет в 2017 году: предсказания Нострадамуса и Ванги
2017 год таит в себе много неизвестного. Конечно, всем хочется знать, чего ждать, к чему готовиться. По прогнозам астрологов и ясновидящих, год огненного Петуха обещает быть довольно сложным. Святая Матрона говорила, что именно 2017 год станет решающим для человечества. Ее слова звучали так: "Многие упадут на землю, упадут мертвыми. Это произойдет вечером. Наутро все пропадет под землей". Что хотела сказать святая? Возможно, речь идет не о войне, эпидемии или катастрофе, скорее всего, здесь говорится о духовной стороне человека, пишет god2017.com.
"Исчезнет привычная власть. За власть начнется борьба. Алчность людей перейдет в города и поля. Словно животные начнут они рвать и метать, и это отразится на будущем", - предсказала Ванга по поводу 2017 года. Согласно пророчеству Нострадамуса, драматические события, происходящие на Ближнем Востоке, будут продолжены. В 2017 году вспыхнет еще один большой вооруженный конфликт, участвовать в нем будут Иран и Турция. Победа будет за иранцами.
Влад Росс полагает, что в конце 2017 года в России сменится власть. Он пояснил это тем, что правительство пришло к власти в тот цикл, когда происходит саросное затмение. Если личность приходит править в такое время, то после полного прохождения цикла она уходит, то есть цикл закончится в 2017 году (длился 18,5 лет). Астролог подметил, что 2017 год будет опасным для В. Путина, особенно март. Также не исключена возможность государственного переворота. По еще одному его предсказанию, Россия выйдет из кризиса после 2020 года.
Год выдастся тяжeлым и для США. Здесь стоит в первую очередь вспомнить нашумевшее предсказание Ванги, что "черный президент станет последним", ибо страна исчезнет с карты мира. Американский медиум Эдгар Кейси, в начале XX века также утверждал, что сорок четвертый президент будет последним, кто правил государством в относительном покое. После него для США прогноз со всех сторон не самый лучший. Во всяком случае экстрасенсы считают, что, конечно, 2017 год будет достаточно сложным для Соединенных Штатов - особенно в экономическом плане, но пока рано говорить о хаосе в стране и тем более разрушении Соединенных Штатов.
Астролог Эля Оганесян, которая в прошлом году предсказала для Армении трудный и жестокий период, выразила оптимизм в этом году. "Будет сладкий год для Армении. До 2023 никаких угроз для нас не будет", - считает астролог.
Отметим, что большинство предсказаний этих астрологов и ясновидцев сбылось, однако верить им или нет, каждый решает для себя.