Ի՞նչ է մեզ սպասում 2017 թվականին. պայծառատեսների կանխագուշակումները
Աստղագետների և պայծառատեսների կանխատեսումների համաձայն 2017 թվականը խոստանում է լինել բավականին բարդ: Ռուս հայտնի պայծառատես Սուրբ Մատրոնան ասել է, որ 2017 թվականը վճռորոշ է լինելու մարդկության համար: «Շատերը կընկնեն գետնին, կընկնեն մահացած: Դա տեղի կունենա երեկոյան: Առավոտյան ամեն ինչ կորած կլինի գետնի տակ», - այսպես են հնչում 20-րդ դարի ամենահայտնի պայծառատեսներից մեկի խոսքերը կապված 2017-ի հետ: Դժվար է հստակ ասել, թե ինչ ի նկատի ուներ Սուրբ Մատրոնան, սակայն շատերը հակված են կարծելու, որ այստեղ խոսքը մարդու հոգևոր կողմի մասին է:
«Կանհետանա սովորական իշխանությունը: Իշխանության համար պայքար կսկսվի: Մարդկանց ագահությունը կանցնի քաղաքներ և դաշտեր: Կենդանիների նման նրանք կկատաղեն, և դա կանդրադառնա ապագայի վրա», - 2017-ի մասին ասել է Վանգան:
Ըստ Նոստրադամուսի 2017 թվականին Մերձավոր Արևելուքում պատերազմը շարունակվելու է, ավելին՝ նոր զինված հակամարտություն է սկսվելու Իրանի և Թուրքիայի միջև, որում հաղթելու է Իրանը: Նոստրադամուսը 2017 թվականի համար կանխագուշակել է նաև ջրհեղեղ. «Ջուրը կբարձրանա, և երկիրը կերևա ջրի տակից», - ասել է ֆրանսիացի պայծառատեսը:
Աստղագետ Վլադ Ռոսսի կանխատեսմամբ 2017 թվականի վերջին Ռուսաստանում իշխանափոխություն է տեղի ունենալու, քանի որ կառավարությունն իշխանության է եկել այն ցիկլում, երբ Սարոսի խավարում է տեղի ունեցել: Եթե անձը գալիս է իշխելու հենց այդ ժամանակ, ապա ցիկլի ամբողջական ավարտից հետո հեռանում է, իսկ այդ 18.5 տարի տևած ցիկլը վերջանում է 2017 թվականի վերջին: Նրա կանխատեսմամբ Ռուսաստանը ճգնաժամից դուրս կգա 2020 թվականին:
ԱՄՆ-ի համար տարին ևս բավականին ծանր է լինելու: Վանգան կանխատեսել էր, որ «սև նախագահը լինելու է վերջինը», քանի որ երկիրն աշխարհի երեսից կվերանա: 44-րդ նախագահից հետո ԱՄՆ-ի կործանման մասին կանխատեսումներ արել են նաև այլ պայծառատեսներ՝ մասնավորապես 15-րդ դարի վերջին -16-րդ դարում ապրած ֆրանսիացի վանական Ռենո Ներոն, 20-րդ դարի սկզբի ամերիկացի հայտնի պայծառատես Էդգար Քեյսին: Ամեն դեպքում էքստրասենսները կարծում են, որ ԱՄՆ-ի համար տարին իհարկե բավականին բարդ է լինելու հատկապես տնտեսական առումով, սակայն երկրում քաոսի և առավել ևս ԱՄՆ-ի կործանման մասին դեռ վաղ է խոսել:
Նշենք, որ այս աստղագետների և պայծառատեսների կանխագուշակություններից շատերն իրականացել են, սակայն հավատա՞լ դրանց, թե՝ ոչ, յուրաքանչյուրը պետք է որոշի ինքը:

What to Expect from 2017: Predictions of Astrologers and Clairvoyants
According to the forecasts astrologers and clairvoyants the year of fire Rooster promises to be quite complicated. St. Matrona said that this 2017 will be decisive for humanity. Her words sounded as follows: " Many fall to the ground, fall dead. This will happen in the evening. The next morning all disappear under the ground ". It's hard to say exactly what St. Matrona meant, but many tend to believe that it refers to the spiritual side of man.
"Usual power will disappear. Fight for the power will begin," Vanga predicted about 2017. According to the prophecy of Nostradamus, the dramatic events taking place in the Middle East, will be continued. In 2017, another large armed conflict will began between Iran and Turkey. Victory will be for the Iranians.
Vlad Ross believes that in the end of 2017 the power in Russia will change. He explains this by saying that the government has come to power in the cycle, when there was eclipse. If a person comes to rule at this time, it goes after the complete transmission of cycle, which will end in 2017 (lasted 18.5 years). Astrologer noticed that Russia will overcome the crisis after 2020.
It will be quite difficult year for the US also. Vanga predicted that "black president will be the last", because the country will disappear from the world map. American medium Edgar Cayce in the early XX century also claimed that the forty-fourth president will be the last one to rule in relative peace. After him, the forecast for the United States is not the best. Anyway the psychics believe that although 2017 will be difficult for the United States - particularly in economic terms, but it is too early to talk about the chaos in the country and especially the destruction of the United States.
Astrologer Elya Hovhannisyan, who last year predicted for Armenia difficult and cruel period, gave rise to optimism this year. "It will be a sweet year for Armenia. Until 2023 there will not be any threat for us," astrologer said.
It should be noted that many of the predictions of these astrologers and clairvoyants came true, but to believe them or not, everyone decides for himself.