Կիպրոսի վերամիավորման շուրջ բանակցությունները ավարտվել են առանց արդյունքների
Կիպրական խնդրի շուրջ Ժնևում կայացած միջազգային համաժողովն ավարտվել է առանց հստակ արդյունքների, հայտնում է Корреспондент-ը:
Բանակցությունները կշարունակվեն, երբ բոլոր կողմերը ներկայացնող փորձագետները, հանդիպեն հունվարի 18-ին, հայտարարել է Կիպրոսի Հանրապետության ներկայացուցիչ Նիկոս Խրիստոդուլիդիսը:
Վերջինիս խոսքերով, այն բանից հետո, երբ փորձագետները կմշակեն անվտանգության հետ կախված մի շարք հարցեր, բանակցությունների մասնակիցները բանակցությունների նոր փուլ կանցկացնեն:
Ինչպես հայտնել է Հունաստանի ԱԳ նախարար Նիկոս Կոտզիասը, փորձագետների խումբը պետք է ներկայացնի զեկույց Կիպրոսում տեղակայվող թե՛ հունական, թե՛ թուրքական զորքի թվաքանակի և զինատեսակների մասին:

Talks to resolve the 40-year division of Cyprus ended without agreement on Thursday night but there are plans for officials to meet again in a week, Euronews reports.
Next week’s resumption will see officials gather to discuss security – more talks on the overriding political issue will follow at an unspecified date.
Some 30,000 Turkish soldiers are stationed in the north of the island. Athens and the Greek Cypriots are calling for their removal. Ankara and the Turkish Cypriot delegation are pushing for them to stay.
Turkey’s Foreign Minister Mevlut Cavusoglu said there were still very important matters that had been neither resolved nor closed. He accepted that the Greek side wanted more time to discuss the issues.