Լագարդը կասկածում է, որ Թրամփն ունի որևիցէ տնտեսական մշակված պլան
Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տնօրեն Քրիսթին Լագարդը կասկածանք է հայտնել ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ տնտեսական հստակ քաղաքականության ծրագիր ունենալու հարցում, փոխանցում է ria.ru կայքը:
«Ես չէի ցանկանա ընտրված նախագահի քաղաքականության հնարավոր հետևանքները մեկնաբանել: Մենք դեռևս իրականում չգիտենք՝ ինչպիսին կլինի այդ քաղաքականությունը»,- ասել է Լագարդը՝ ելույթ ունենալով Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական ֆորումին:
«Մենք քիչ տվյալներ ունենք այն մասով, թե ինչպիսին է լինելու նրա պլանը, եթե իհարկե առհասարակ գոյություն ունի այնպիսի մի բան, ինչպիսին պլանն է»,- ավելացրել է Լագարդը:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ ընտրված նախագահն ընտրություններում հաղթելուց հետո հայտնել է իր մտադրության մասին՝ վերադարձնել ԱՄՆ արտադրական տարածքները ետ ԱՄՆ տարածք, ինչով շուկայում աշխուժություն մտցրեց: Նա խոստացել է ԱՄՆ-ում բիզնեսի հարկերը նվազեցնել՝ «ամենաբարձրերից դարձնելով ամենացածրերից մեկն աշխարհում»:

Кристин Лагард усомнилась в наличии у Трампа плана по экономике
Глава Международного валютного фонда Кристин Лагард усомнилась в наличии у избранного президента США Дональда Трампа четкого плана по экономической политике, передает ria.ru.
"Я не хотела бы давать комментарии по поводу возможных последствий политики избранного президента. Мы пока в действительности не знаем, какой будет эта политика", — сказала Лагард, выступая на сессии Всемирного экономического форума в Давосе.
"У нас очень мало детальной информации по поводу того, каков будет его план, если вообще существует такая вещь как план", — добавила она.
Избранный президент США после победы на выборах заявил о намерении вернуть производственные площадки обратно в США, чем вызвал на рынке оживление. Он пообещал снизить налоги для бизнеса в США "с уровня одних из самых высоких в мире до одних из самых низких".