Դանիլյանց. երկրպագուները խոստացել են վանկարկել Մխիթարյանին «Չխփես»
«Ռոստով»-ի գլխավոր մարզիչ Իվան Դանիլյանցն անգլիական «Մանչեսթր Յունայթեդի» հետ Եվրոպայի լիգայի 1/8 եզրափակիչ հանդիպումից առաջ մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձել է անգլիական ակումբի և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանին, հայտնում է Life.ru-ն:
Նա նշել է, որ նման ակումբի կազմում իր հայրենակցի ներկայությունը իր համար հաճելի է: Միևնույն ժամանակ Դանիլյանցը հայտնել է, որ խաղի ժամանակ հայ երկրպագուները պատրաստվում են վանկարկել «Չխփես»:
«Ռոստով»-«Մանչեսթր Յունայթեդ» խաղը կկայանա այսօր՝ մարտի 9-ին, երևանյան ժամանակով 22.00-ին: Խաղին Մխիթարյանի մասնակցությունը դեռևս հարցականի տակ է վնասվածքի պատճառով:

Данильянц: болельщики обещали кричать Мхитаряну "Че хпес!"
Главный тренер "Ростова" Иван Данильянц на пресс-конференции накануне матча 1/8 финала Лиги Европы против "Манчестер Юнайтед" высказался об одном из лидеров в составе соперников Генрихе Мхитаряне, передает Life.ru.
Данильянц заявил, что ему очень приятно присутствие в составе такого клуба, как "Манчестер Юнайтед", его соотечественника Генриха Мхитаряна. При этом главный тренер "Ростова" открыл секрет: армянские болельщики, которые ожидаются на игре в большом количестве, обещали во время матча кричать Мхитаряну "Не забивай!". По-армянски это звучит как "Че хпес!"
Матч "Ростов" - "Манчестер Юнайтед" начнется 9 марта в 22:00 по ереванскому времени. Участие Мхитаряна в игре находится под вопросом из-за травмы, отмечает Life.ru.