ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հորդորել լրատվամիջոցներին ներկայացնել բովանդակային տեղեկություններ ընտրախախտումների վերաբերյալ
www.a1plus.am
ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության վարչության պետի տեղակալ Սևակ Հովհաննիսյանն ընդգծել է, որ լրատվամիջոցների կողմից ընտրախախտումների վերաբերյալ տեղեկությունները չեն կրում բովանդակային բնույթ:
«Ես կոչ եմ անում լրատվամիջոցներին հրապարակել կոնկրետ և բովանդակային տեղեկություներ ընտրախախտումների վերաբերյալ, որպեսզի իրավապահ մարմինների աշխատանքը լինի արյունավետ»:
Այս մասին հաղորդում է Armenpress-ը:
Սևակ Հովհաննիսյանի պնդմամբ՝ ընտրական իրավախախտումների առնչությամբ մամուլի հրապարակումներից ոչ մեկը դուրս չի մնացել ՀՀ գլխավոր դատախազությունում ձևավորված աշխատանքային խմբի ուշադրությունից: Նա նաև հավելել է, որ բոլոր հրապարակումներն ուսումնասիրվել են, քայլեր են ձեռնարկվել ընտրախախտում թույլ տված անձանց ինքնությունը պարզելու և նրանց պատասխանատվության ենթարկելու հարցը բարձրաձայնելու ուղղությամբ:

По состоянию на 18.00 прокуратура рассмотрела 1317 заявлений
- ЦИК Армении опубликовала список лиц, отказавшихся от депутатских мандатов Заявку об отказе от депутатских мандатов представили следующие кандидаты от РПА, АРФД и альянса "Царукян".
- Новый парламент Армении будет вести сбалансированную и многовекторную внешнюю политику Какой будет внешнеполитическая линия нового парламента и стоит ли ожидать в ней существенных изменений?
- Поствыборная Армения: в политической культуре фиксируются изменения Выборы были новы тем, что они не были выборами между "черным и белым".
- Поствыборная Армения: глобальных изменений в контексте карабахского урегулирования не будет Карабахское урегулирование стало одной из ключевых тем предвыборного дискурса.
- За выход из ЕАЭС проголосовали лишь 0.94 процента общества Армении Радикальный подход показала партия "Свободные демократы". Она предлагала выход из ЕАЭС и набрала лишь 0.94% голосов...