Իրաքյան Քրդստանի անկախության հանրաքվեն սպառնաում է Թուրքիայի ազգային անվտանգությանը. Յըլդըրըմ
Իրաքյան Քրդստանի անկախության հանրաքվեն սպառնաում է Թուրքիայի ազգային անվտանգությանը, հայտարարել է Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը:
«Իրաքյան Քրդստանի ղեկավարության նախատեսած անկախության հանրաքվեն սպառնում է մեր երկրի ազգային անվտանգությանը: Ոչ ոք չպետք է կասկածի, որ մենք այս կապակցությամբ կձեռնարկենք բոլոր անհրաժեշտ քայլերը», - հայտարարել է Յըլդըրըմը:
Նախօրեին Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Անկարան սեպտեմբերի 22-ին կհայտնի միջոցառումների մասին, որոնք պատրաստվում է ձեռնարկել սեպտեմբերի 25-ի հանրաքվեի դեմ:

Йылдырым: референдум о независимости Иракского Курдистана угрожает нацбезопасности Турции
Референдум о независимости Иракского Курдистана угрожает национальной безопасности Турции. Об этом, как передает ТАСС, заявил премьер-министр республики Бинали Йылдырым.
"Запланированный руководством Иракского Курдистана референдум о независимости касается национальной безопасности нашей страны, - подчеркнул он. - И никто не должен сомневаться, что мы предпримем все самые необходимые шаги в этой связи".
Накануне турецкий президент Тайип Эрдоган заявил в интервью телеканалу A Haber, что 22 сентября Турция объявит о мерах в ответ на плебисцит 25 сентября.