Շախմատի թիմային ԵԱ. Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը հաղթեց Հունաստանին
Հերսոնեսում (Կրետե) ընթացող շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնությունում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը երկրորդ տուրում 2.5:1.5 հաշվով հաղթեց Հունաստանի թիմին, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Լևոն Արոնյանը և Գաբրիել Սարգսյանը հաղթանակ տարան սպիտակ խաղաքարերով: Սերգեյ Մովսեսյանը պարտվեց, իսկ Հրանտ Մելքումյանը չորրորդ խաղատախտակի առջև կարողացավ պահպանել ոչ-ոքի արդյունք:
Շախմատի Հայաստանի կանանց հավաքականը Եվրոպայի թիմային առաջնության երկրորդ տուրում 1:3 հաշվով զիջեց Ուկրաինայի ընտրանուն:
Լիլիթ Մկրտչյանը և Մարիա Կուրսովան ոչ-ոքի խաղացին, իսկ Էլինա Դանիելյանը և Մարիա Գևորգյանը պարտություն կրեցին, համապատասխանաբար, առաջին և չորրորդ խաղատախտակների առջև:

Командный ЧЕ по шахматам: мужская сборная Армении вновь победила
На проходящем в Херсонесе (остров Крит) командном чемпионате Европы по шахматам мужская сборная Армении во втором туре со счетом 2,5:1,5 победила сборную Греции, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Левон Аронян и Габриел Саргсян одержали победы белыми фигурами. Сергей Мовсесян свою партию проиграл, а Грант Мелкумян на четвертой доске смог удержать ничейный результат.
Женская сборная Армении по шахматам во втором туре командного чемпионата Европы со счетом 1:3 уступила сборной Украине.
Лилит Мкртчян и Мария Курсова сыграли вничью, а Элина Даниелян и Мария Геворгян потерпели поражения, соответственно, на первой и четвертой досках.