Սիրիայի բանակը վերահսկողություն է հաստատել երկրում ԻՊ-ի վերջին պատվարի նկատմամբ
Սիրիայի բանակը լիակատար վերահսկողության տակ է վերցրել Աբու Քեմալ քաղաքը, որը երկրում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման վերջին պատվարն է: Այդ մասին РИА Новости-ին հայտնել է Սիրիայի բանակի դաշտային հրամանատարը:
Զինվորականի խոսքով՝ բանակը սկսել է քաղաքը «սանրել», որպեսզի այն մաքրի ԻՊ-ի թողած պայթուցիկ սարքերից և ականներից:
Ինչպես նշել է սիրիական բանակի ներկայացուցիչը, ահաբեկիչները փախչում են կառավարական զորքերի շեշտակի հարձակման, ինչպես նաև Հոմսի նահանգում Խﬔյմայի կողմից դաշնակից ուժերի առաջխաղացման պատճառով:

Армия Сирии взяла под контроль последний оплот ИГ
Сирийская армия взяла под полный контроль город Абу-Кемаль, являющийся последним оплотом террористической группировки "Исламское государство" в стране. Об этом сообщил РИА Новости полевой командир вооруженных сил.
Солдаты и офицеры, по словам военного, приступили к прочесыванию города, чтобы очистить его от мин и взрывных устройств, оставленных террористами.
Как отметил представитель сирийской армии, террористы бегут из-за стремительного наступления правительственных войск, а также продвижения союзных сил со стороны Хмеймы в провинции Хомс.