Սիրիայի բանակը վերահսկողություն է հաստատել երկրում ԻՊ-ի վերջին պատվարի նկատմամբ
Սիրիայի բանակը լիակատար վերահսկողության տակ է վերցրել Աբու Քեմալ քաղաքը, որը երկրում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման վերջին պատվարն է: Այդ մասին РИА Новости-ին հայտնել է Սիրիայի բանակի դաշտային հրամանատարը:
Զինվորականի խոսքով՝ բանակը սկսել է քաղաքը «սանրել», որպեսզի այն մաքրի ԻՊ-ի թողած պայթուցիկ սարքերից և ականներից:
Ինչպես նշել է սիրիական բանակի ներկայացուցիչը, ահաբեկիչները փախչում են կառավարական զորքերի շեշտակի հարձակման, ինչպես նաև Հոմսի նահանգում Խﬔյմայի կողմից դաշնակից ուժերի առաջխաղացման պատճառով:

Syrian Army Took Control of The Last City of ISIS
The Syrian army has taken full control of the city of Abu Kemal, which is the last stronghold of the terrorist group "Islamic State" in the country. This was reported to RIA Novosti by the commander of the armed forces.
Soldiers and officers, according to the military, began to comb the city to clear it of mines and explosive devices left by terrorists.
As the representative of the Syrian army noted, the terrorists left because of the rapid advance of government troops, as well as the advance of allied forces on the part of Hmeima in the province of Homs.