«Ինտերն» այլընտրանքային տարբերակ ունի Հենրիխ Մխիթարյանի համար
«Ինտերն» այլընտրանքային տարբերակներ է փնտրում «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի համար:
Ինչպես հայտնում է News.am-ը՝ հղում կատարելով La Gazzetta dello Sport-ին, եթե չհաջողվի իրականացնել Հայաստանի հավաքականի 28-ամյա ֆուտբոլիստի տրանսֆերը, իտալական ակումբը կփորձի ձեռք բերել կատալոնական «Բարսելոնայի» բրազիլացի կիսապաշտպան Ռաֆայել Ալկանտարային:
Նշվում է նաև, որ «Ինտերը» չի կարող ձեռք բերել 2 կիսապաշտպաններին միասին, քանի որ նրանք Եվրամիության անդամ չեն: «Ինտերում» ընդամենը մեկ տեղ է մնացել Եվրամիությանը չանդամակցող երկրի ֆուտբոլիստի համար:
Հիշեցնենք, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» Մխիթարյանի տրանսֆերային արժեքը գնահատում է 35 միլիոն ֆունտ ստերլինգ։ «Ինտերի» գլխավոր մարզիչ Լուչանո Սպալետին վերջերս նշել էր, որ իտալական ակումբը չունի այդքան գումար Հենրիխ Մխիթարյանին ձեռք բերելու համար:

Inter Have Alternative to Henrikh Mkhitaryan
As News.am reports, referring to La Gazzetta dello Sport, if the transfer of the 28-year-old captain of the Armenian national football squad is not brought to fruition, Inter will try to acquire FC Barcelona’s (Spain) Brazilian midfielder Rafinha.
''Manchester United'' manager José Mourinho has recently announced that the club will try to sell Mkhitaryan in winter. The Red Devils assess his transfer value at £35 million. ''Inter'' manager Luciano Spalletti, however, had noted that his club did not have that much money to acquire the Armenian international.