Ռունի. Մխիթարյանին «Յունայթեդում» քիչ ազատություն էր տրված
Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի նախկին թիմակից Ուեյն Ռունին նշել է, որ Մխիթարյանին «Մանչեսթր Յունայթեդում» քիչ ազատություն էր տրված, հայտնում է «Արմռադիոն»:
«Ես դա նկատում է նախորդ մրցաշրջանում: Նա շատ տաղանդավոր ֆուտբոլիստ է: Կարծում եմ՝ «Յունայթեդում» Մխիթարյանը չէր ստանում իրեն անհրաժեշտ ազատությունը, որը ստանում էր Դորտմունդի «Բորուսիայում». գուցե դա պայմանավորված էր թիմի խաղաոճով»,- ասել է Ռունին:
«Իսկ «Արսենալում» թիմակիցները նրան կօգնեն վտանգավոր խաղ ստեղծել և գոլեր խփել»,- ավելացրել է ֆուտբոլիստը:

Henrikh Mkhitaryan was not given the freedom to succeed at Manchester United, according to his former team-mate Wayne Rooney, Armradio reports.
''I’ve seen it last season in training a lot, he’s a very talented player. I think at Manchester United he didn’t get the freedom he really wanted to go and perform, that he had at Dortmund and that style of play that Dortmund played'',- Rooney said.
''And at Arsenal he’ll have players round him running off the ball, taking the ball and he’ll create goals and score goals. I really do think he’ll kick on'', he added.