ՀՀ Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ մի շարք օրինագծերի է հավանություն տվել
ՀՀ Ազգային ժողովի` փետրվարի 12-ի նիստին առաջին ընթերցմամբ պատգամավորները հավանություն են տվել գործող օրենքներին վերաբերող մի շարք օրենսդրական փոփոխություններին, հայտնում է NEWS.am-ը:
Դրանց թվում են.
«Սոցիալական աջակցության մասին» օրենքում և հարակից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը («կողմ»` 103, միաձայն),
Պետական նպաստների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը («կողմ»` 107, միաձայն)
«Բուժօգնության և հանրային ծառայությունների մասին» օրենքում և հարակից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը («կողմ»` 111, միաձայն),
«Հողի հարկի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը («կողմ»` 67, «դեմ»` 36, 9 պատգամավոր` ձեռնպահ),
«Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագիծ («կողմ»` 109, միաձայն):

Национальное Собрание Армении в первом чтении одобрило ряд законопроектов
На заседании Национального Собрания Армении 12 февраля в первом чтении депутаты одобрили ряд законодательных поправок к действующим законам, передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
В их числе:
пакет законопроектов о внесении изменений в закон "О социальной поддержке" и в смежные законы ("за" – 103, единогласно);
законопроект о внесении дополнений в закон "О государственных пособиях" ("за" –107, единогласно);
пакет законопроектов о внесении изменений в закон "О медицинской помощи и обслуживании населения" и в смежные законы ("за" – 111, единогласно);
законопроект о внесении изменений в закон "О земельном налоге" ("за" – 67, "против" – 36, воздержались – 9);
законопроект о внесении изменений и дополнений в закон "О местном самоуправлении" ("за" – 109, единогласно).