Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Բորիս Ջոնսոնը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը՝ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ:
«Հարգելի վարչապետ,
Հունվարի 20-ին Միացյալ Թագավորությունն ու Հայաստանի Հանրապետությունը նշեցին դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը։ Կցանկանայի օգտվել առիթից և ևս մեկ անգամ ընդգծել այդ հարաբերությունների կարևորությունը Միացյալ Թագավորության համար։
Վերջին 30 տարվա ընթացքում Միացյալ Թագավորությունն ու Հայաստանի Հանրապետությունը համատեղ աշխատանք են տարել՝ միտված կարևոր գործընկերության զարգացմանը։ Այս նշանակալից տարեդարձի կապակցությամբ ցանկանում եմ վերահաստատել Միացյալ Թագավորության աջակցությունը Հայաստանի ջանքերին՝ հասնելու խաղաղության, կայունության և բարգավաճման միջազգային համագործակցության միջոցով, ինչպես նաև ածխածնի արտանետումները կրճատելու հանձնառությանը: Կլիմայի փոփոխության կոնֆերանսի 26-րդ գագաթնաժողովին Հայաստանն արժեքավոր ներդրում է ունեցել կլիմայի փոփոխության դեմ գլոբալ պայքարին, և ՄԹ-ն պատրաստակամ է աջակցելու ձեզ այդ հավակնոտ նպատակներին հասնելու գործում։
Միացյալ Թագավորությունը Հայաստանի Հանրապետության գործընկերն է և կշարունակի մնալ այդպիսին: Լիահույս եմ, որ մեր գործընկերությունը շարունակական զարգացում կապրի գալիք տարիներին», - նշված է Անգլիայի վարչապետի ուղերձում։

Пашинян получил поздравительное послание от Бориса Джонсона
Премьер-министр Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Борис Джонсон направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между двумя странами.
"Уважаемый премьер-министр,
20 января Великобритания и Республика Армения отметили 30-летие установления дипломатических отношений. Хотел бы воспользоваться возможностью и еще раз подчеркнуть важность этих отношений для Соединенного Королевства.
В течение последних 30 лет Соединенное Королевство и Республика Армения совместно работали над развитием прочного партнерства. В связи с этой знаменательной годовщиной хочу подтвердить поддержку Соединенного Королевства усилиям Армении по достижению мира, стабильности и процветания посредством международного сотрудничества, а также ее приверженности обязательствам по сокращению выбросов углерода. На 26-м саммите Конференции по изменению климата Армения внесла ценный вклад в глобальную борьбу с изменением климата, и Великобритания готова помочь вам в достижении этих амбициозных целей.
Великобритания является партнером Республики Армения и останется им. Надеюсь, наше партнерство продолжит развиваться и в последующие годы".