Ֆրանսիացի պատգամավորները հարգանքի տուրք են մատուցել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում
Հայաստան ժամանած Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 3-ին ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Ֆրանսիացի պատգամավորները ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, մեկ րոպե լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերն այցելել են նաև Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, ծանոթացել Եղեռնը հավաստող վավերագրերին և փաստաթղթերին:

Arriving in Armenia, the delegation led by the Chair of the France-Armenia Friendship Group in the French Senate Gilbert-Luc Devinaz, accompanied by the Head of the NA Armenia-France Friendship Group Vladimir Vardanyan, visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex on May 3.
The French deputies laid flowers at the Eternal Flame perpetuating the memory of the victims of the Armenian Genocide, observed a one-minute of silence and paid homage to the memory of the Holy Martyrs.
The guests also visited the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the documents certifying the Genocide.
The Chair of the France-Armenia Friendship Group Gilbert-Luc Devinaz left a note in the Memory Book.