Նիկոլ Փաշինյան-Իլհամ Ալիև հանդիպում այս պահին նախատեսված չէ. ՀՀ ԱԽ քարտուղար
Նիկոլ Փաշինյան-Իլհամ Ալիև հանդիպում այս պահին նախատեսված չէ, այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
Հիշեցնենք՝ Արմեն Գրիգորյանն օրերս հանդիպել էր Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ. հանդիպումից առաջ Գրիգորյանն ասել էր՝ եթե կարողանան բոլոր հարցերի պատասխանները ստանալ Բրյուսելում, ապա կարող են նաև քննարկել երկրի առաջնորդների մակարդակով հանդիպումը։
Aysor.am-ն այսօր Գրիգորյանից հետաքրքրվեց՝ ինչպե՞ս է անցել հանդիպումն ու հնարավո՞ր է առաջիկայում Փաշինյան-Ալիև հանդիպում։ ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ասաց, թե դեռ շարունակում են քննարկումները։
«Քննարկումները, երբ ինչ-որ փուլի հասնեն ու նախանշվի հնարավոր հանդիպումը, ապա հրապարակային դրա մասին հայտարարություն կլինի», - ասաց Գրիգորյանը։

Пашинян и Алиев пока не планируют встречаться: Армен Григорян
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян заявил, что встреча между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым пока не планируется, передает Aysor.am.
"Обсуждения продолжаются, когда они приведут к какому-либо этапу, и встреча станет возможной, мы об этом заявим", - сказал Григорян сегодня журналистам.
Напомним, что ранее Григорян до встречи с помощником президента Азербайджана Хикметом Гаджиевым заявил: "Если в Брюсселе мы сможем получить ответы на все вопросы, то можем обсудить проведение встречи глав государств в Брюсселе".