ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը կոմպոզիտոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Սաթյանի ծննդյան 75-ամյակի կապակցությաամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Հարգելի մաեստրո,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 75-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Դուք ժամանակակից հայ կոմպոզիտորական արվեստի երևելի դեմքերից եք, ստեղծագործելու մեծ ձիրքով և բարձր վարպետությամբ օժտված արվեստագետ, որի կյանքն ու ստեղծագործական գործունեությունը հայ երաժշտարվեստին անմնացորդ նվիրումի փայլուն դրսևորումներից են:
Ստեղծագործական, հասարակական, մանկավարժական ակտիվ գործունեությամբ Դուք տասնամյակներ շարունակ վայելում եք երաժշտական հանրության սերն ու հարգանքը:
Նշանակալի է Ձեր ներդրումը երաժշտարվեստի զարգացման գործում, իսկ Հայաստանի կոմպոզիտորների միության կողմից իրականացվող ծրագրերը նոր խթան են մեր մշակութային կյանքի համար:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message on the occasion of the 75th birthday of composer, Honored Artist of the Republic of Armenia Aram Satyan. The message, in particular, states:
"Dear maestro,
I cordially congratulate you on your 75th birthday.
You are one of the great figures of contemporary Armenian composing art, an artist endowed with a great ability to create, a master of art, whose life and creative activity are one of the brilliant manifestations of unwavering devotion to the Armenian music.
Through creative, social and pedagogical activities, you have been enjoying the love and respect of the music community for decades.
Your contribution to the development of music is significant, while the programs implemented by the Composers' Union of Armenia are a new impetus for our cultural life.