ԱԺ աշխատակազմը բարձր է գնահատում Նիդերլանդների աջակցությունն օրենսդիր մարմնին. Վահան Նարիբեկյան
Բարձր եմ գնահատում Նիդերլանդների կողմից Ազգային ժողովին տրամադրվող աջակցությունը: Ուրախ եմ, որ խորհրդարանն ունի Ձեր նման գործընկեր. ասել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը մայիսի 30-ին Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսի հետ հանդիպման ընթացքում:
Հայաստանի Ազգային ժողովում Նիդերլանդների դեսպանատան ֆինանսավորմամբ տեղադրվել են պլաստիկի և թղթի տեսակավորման համար 18 արկղ, որն այսուհետ հնարավորություն կտա խորհրդարանի պատգամավորներին, աշխատակազմին և այցելուներին տեսակավորելու թուղթը և պլաստիկը: Այս գործիքակազմի շնորհիվ հնարավոր կլինի մեր երկրում զարգացնել թափոնների տեսակավորման մշակույթը: Տեսակավորված թափոնը կտեղափոխվի վերամշակման կայաններ, ստացված գումարը կփոխանցվի խորհրդարանին:
Դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ խորհրդարանի հետ համագործակցությունը կլինի շարունակական և կրկին կիրականացվեն հանրօգուտ և բնապահպանական նման ծրագրեր:

NA Staff Highly Appreciates the Support of the Netherlands to the Legislative Body: Vahan Naribekyan
I highly appreciate the support being provided to the National Assembly by the Netherlands. I am glad that the parliament has a partner like you: the RA NA Chief of Staff, Secretary General Vahan Naribkeyan said during the meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to Armenia Nico Schermers on May 30.
18 boxes for plastic and paper sorting were installed financed by the Embassy of the Netherlands in the National Assembly of Armenia, which would give an opportunity the members, the Staff and the visitors of the parliament to sort the paper and the plastic. Due to this toolkit it will be possible to develop the culture of sorting of waste in our country. The sorted waste will be moved to the processing plants, and the received sum will be transferred to the parliament.
The Ambassador expressed conviction that the cooperation with the parliament will be continuous and again public benefit and such ecological programmes will be carried out.