Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է ՀԱՊԿ երկրների ԱԳ նախարարների հետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության շենքում հանդիպում է ունեցել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ երկրների արտգործնախարարների և կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
«Այս տարին կրկնակի հոբելյանական է՝ մենք նշում ենք Հավաքական անվտանգության պայմանագրի ստորագրման 30-ամյակը և Հավաքական անվտանգության կազմակերպության ստեղծման 20-ամյակը: Այս հոբելյանական տարում, հատկապես Կովիդից հետո, շատ հաճելի է նշել, որ նորից վերականգնվում է այն դինամիկան, որն ունեինք ավանդաբար։ Ինչպես արդեն ասացինք, շատ լավ առիթ է վերլուծելու մեր անցած ճանապարհը և կարևորելու այն ձեռքբերումները, որոնք ունեցել ենք և խոսելու թերությունների մասին»,- ասել է Փաշինյանը։

Пашинян провел встречу с главами МИД стран ОДКБ и генсеком организации
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в пятницу в здании правительства провел встречу с руководителями МИД стран - участниц Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) и генсеком организации Станиславом Засем, сообщает ТАСС.
"В этом году у нас двойной юбилей - отмечаем 30-летие подписания договора о коллективной безопасности и 20-летие создания организации коллективной безопасности. В этом юбилейном году очень приятно заметить, что после ковида вновь восстанавливается та динамика, которая у нас традиционно была. Как мы уже говорили, юбилей - очень хороший повод, чтобы проанализировать пройденный путь и подчеркнуть те достижения, которые у нас были и поговорить о недостатках", - сказал Пашинян.