Ձեր դիվանագիտական փորձն ու գիտելիքներն իրենց նպաստը կբերեն հայ-սիրիական հարաբերությունների զարգացման գործում. ՀՀ նախագահը՝ Սիրիայի նորանշանակ դեսպանը
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նորա Արիսյանը:
«Ինձ համար մեծ պատիվ է Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունը ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետությունում: Առավելագույն ջանք կներդնեմ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար՝ ի շահ երկու բարեկամ երկրների և ժողովուրդների»,- ասել է նորանշանակ դեսպանը:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Նորա Արիսյանին պաշտոնի ստանձնման առթիվ և նշել, որ հայ-սիրիական հարաբերությունները պատմական բարեկամական հիմքերի վրա են ձևավորվել: «Վստահ եմ, որ ձեր դիվանագիտական փորձն ու գիտելիքներն իրենց նպաստը կբերեն հայ-սիրիական հարաբերությունների զարգացման գործում»,- ասել է նախագահ Խաչատուրյանը
Երկուստեք կարևորվել է հայ-սիրիական բազմոլորտ համագործակցությանը նոր բովանդակություն հաղորդելու անհրաժեշտությունը, այդ թվում՝ գործնական քայլերի ձեռնարկումը մշակութային և կրթական նոր ծրագրերի մշակման ուղղությամբ:

New Ambassador of Syria Presents Credentials to Armenia’s President
Newly-appointed Ambassador of Syria to Armenia Nora Arisian presented her credentials to President Vahagn Khachaturyan, the Presidential Office said, Armenpress reports.
''It’s a great honor for me to represent Syria in Armenia. I will make maximum efforts for the development of the bilateral relations for the benefit of the two friendly countries and peoples'', the Ambassador said.
Congratulating the Ambassador on assuming office, the Armenian President said that the Armenian-Syrian relations have been formed on historical friendly basis.
''I am confident that your diplomatic experience and knowledge will contribute to the development of the Armenian-Syrian relations'', the President said.
Both sides emphasized the necessity of giving a new content to the Armenian-Syrian multisectoral cooperation, including taking practical steps to develop new cultural and educational programs.