Բայդենի գործողություններն Ուկրաինայում կարող են ավարտվել համաշխարհային պատերազմով. Թրամփ
ԱՄՆ-ի նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփն այն կարծիքին Է, որ այն, թե ինչպես Է երկրի ներկայիս նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը գործում Ուկրաինայի հակամարտության հետ կապված իրադրության պայմաններում, կարող Է ավարտվել համաշխարհային պատերազմով:
«Մեր երկիրը մեծ խնդիրներ ունի: Եվ մենք լուրջ վտանգի տակ ենք այն ամենի պատճառով, ինչ կատարվում է Ուկրաինայում և Ռուսաստանի հետ: Նրանց (ԱՄՆ վարչակազմի-խմբ.) գործելակերպը կարող է ավարտվել համաշխարհային պատերազմով: Այն ինչ նրանք անում ենք անմտություն է»- Newsmax-ին տված հարցազրույցում ասել է Թրամփը։
Պատասխանելով հաղորդավարի այն հարցին, թե արդյոք Բայդենը համապատասխանում Է ԱՄՆ-ի ղեկավարի պաշտոնին Թրամփն ասել է, որ «իրավիճակը երկրում տապալվում է»՝ ի թիվս այլ բաների, հիշեցնելով Աֆղանստանից ամերիկյան ուժերի դուրսբերման և գնաճի աճի հետ կապված իրավիճակը։
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել էր, որ իր իրավահաջորդ և քաղաքական հակառակորդ Ջո Բայդենի «թուլությունն ու անկարողությունը» հնարավոր դարձրեց Ռուսաստանի Դաշնության հատուկ ռազմական գործողության մեկնարկը Ուկրաինայում, և որ իր վարչակազմի օրոք «դա, իհարկե, տեղի չէր ունենա»։

Biden’s Actions in Ukraine Could Lead to World War. Trump
Actions of the President of the United States Joe Biden on the situation in Ukraine can lead to the beginning of a new world war. According to BB-CNTV, this development was allowed by the former American leader Donald Trump, transmits Newsmax.
The politician said that the United States is currently in big trouble. “Our country has never been in such a position. And we are in serious danger because of what is happening in Ukraine and Russia,” he said.
Trump called Biden’s actions on the Ukrainian crisis insane. He recalled that the US is in a recession. According to the politician, the country has never been at such a low level.
Trump has previously declared, that because of the actions of the current administration of the United States around Ukraine, a world war could begin. At the same time, he noted that if he had remained the head of state, then the current situation around Ukraine would not have existed.