Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Բելառուսի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Մեր ժողովուրդների միջև փոխադարձ հարգանքն ու անկեղծ բարեկամությունը հուսալի հիմք են Հայաստանի և Բելառուսի միջև արգասաբեր համագործակցության ամրապնդման համար։
Ակնկալում եմ Ձեր շահագրգիռ աջակցությունը՝ հայ-բելառուսական փոխշահավետ գործընկերությունը բոլոր հեռանկարային ոլորտներում ընդլայնելու և խորացնելու ուղղությամբ։
Հարգելի Ալեքսանդր Գրիգորիի,
Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ պետական գործունեության մեջ, իսկ Բելառուսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Пашинян направил поздравительное послание президенту Беларуси
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Беларусь Александру Лукашенко по случаю Дня независимости страны. В послании говорится:
Примите мои сердечные поздравления по случаю Дня независимости Республики Беларусь.
Взаимное уважение и искренняя дружба между нашими народами служат надежным фундаментом для укрепления плодотворного сотрудничества между Арменией и Беларусью.
Рассчитываю на Ваше заинтересованное содействие расширению и углублению армяно-белорусского взаимовыгодного партнерства по всем перспективным направлениям.
От всего сердца желаю Вам, уважаемый Александр Григорьевич, крепкого здоровья, счастья и успехов в Вашей государственной деятельности, а дружественному народу Беларуси – мира и благополучия".