Դեսպան Ղևոնդյանն ու Ղազախստանի ԱԳ նախարարը քննարկել են փոխգործակցության հարցեր
Ղազախստանի Հանրապետության փոխվարչապետ - արտաքին գործերի նախարար Մուխթար Թլեուբերդին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Արմեն Ղևոնդյանի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է Ղազախստանի արտաքին գործերի նախարարությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում Ղազախստանի և Հայաստանի փոխգործակցության արդիական հարցեր։
Զրուցակիցները նշել են երկկողմ առևտրի բարելավման և երկու երկրների գործարար շրջանակների համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ աշխատանքների ուժեղացման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև համատեղ միջազգային միջոցառումների ժամանակացույցը և Ղազախստանի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական ​​հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի տոնակատարության հարցերը։

Deputy Prime Minister - Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan Mukhtar Tileuberdi held a meeting with the Ambassador of the Republic of Armenia Armen Gevondyan, the Kazakh Foreign Ministry reported.
During the meeting, topical issues of bilateral cooperation, as well as interaction between Kazakhstan and Armenia within the framework of international organizations were discussed.
The interlocutors noted the need to strengthen efforts to improve bilateral trade and create favorable conditions for the business circles of both countries.
The schedule of joint international events and issues of celebrating the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Kazakhstan and Armenia were also discussed.