Դեսպան Ղևոնդյանն ու Ղազախստանի ԱԳ նախարարը քննարկել են փոխգործակցության հարցեր
Ղազախստանի Հանրապետության փոխվարչապետ - արտաքին գործերի նախարար Մուխթար Թլեուբերդին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Արմեն Ղևոնդյանի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է Ղազախստանի արտաքին գործերի նախարարությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում Ղազախստանի և Հայաստանի փոխգործակցության արդիական հարցեր։
Զրուցակիցները նշել են երկկողմ առևտրի բարելավման և երկու երկրների գործարար շրջանակների համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ աշխատանքների ուժեղացման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև համատեղ միջազգային միջոցառումների ժամանակացույցը և Ղազախստանի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական ​​հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի տոնակատարության հարցերը։

Посол Гевондян и министр иностранных дел Казахстана обсудили вопросы сотрудничества
Заместитель Премьер-Министра - Министр иностранных дел Республики Казахстан Мухтар Тлеуберди провел встречу с Послом Республики Армения Арменом Гевондяном, об этом сообщает МИД Казахстана.
В ходе встречи были обсуждены актуальные вопросы двустороннего сотрудничества, а также взаимодействия Казахстана и Армении в рамках международных организаций.
Собеседники отметили необходимость усиления работы по улучшению двусторонней торговли и созданию благоприятных условий для деловых кругов обеих стран.
Во время встречи был также рассмотрен график совместных международных мероприятий и вопросы празднования 30-летия установления дипломатических отношений между Казахстаном и Арменией.