«Հյուսիսային հոսքի» միջոցով գազի մատակարարումները Գերմանիա վերսկսվել են
«Հյուսիսային հոսքի» միջոցով գազի մատակարարումները վերսկսվել են հինգշաբթի առավոտյան՝ գազատարի տեխնիկական սպասարկման ավարտից հետո: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով գազի փոխադրման օպերատորների տվյալներին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Հուլիսի 21-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 07:00-ից Գերմանիայի Գրայֆսվալդ քաղաքի ընդունման կետում «Հյուսիսային հոսքով» գազի հոսքը վերսկսվել է, ինչը բխում է գերմանական OPAL և NEL գազատարների օպերատորների տվյալներից։ Ծրագրի օպերատորի` Nord Stream AG-ի տվյալները նույնպես հաստատում են գազամատակարարման վերականգնումը գազամուղով, թեև նվազեցված մակարդակով` առավելագույնի մոտ 30%-ով:
Ավելի վաղ DPA գործակալությունը, վկայակոչելով Nord Stream AG ներկայացուցչին, հայտնել էր, որ ռուսական գազը հինգշաբթի առավոտյան նորից սկսել է հոսել Գերմանիա Nord Stream-ով։

Germany’s Greifswald terminal resumes receiving gas over the Nord Stream pipeline following the end of repairs, according to data of Nel and Opal gas transport operators, TASS reports.
Gas pumping at the German terminal resumed as of 07:00 Moscow time on July 21. The Nord Stream AG also confirms renewed gas deliveries albeit at the lowered level of about 30% of the maximum capacity.
The DPA news agency, citing a Nord Stream AG representative, reported that the transportation of Russian gas resumed via Nord Stream on Thursday morning. However, the company noted that some time would elapse before the pipeline reaches its full capacity.