Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով Հայաստանում է ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությունը: Ալեն Սիմոնյանի ուղեկցությամբ բարձրաստիճան հյուրերը սեպտեմբերի 18-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը: Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում նրանք ծանոթացել են Եղեռնի մասին հավաստող փաստաթղթերին:
Հիշեցնենք, որ Նենսի Փելոսին զգալի ներդրում է ունեցել ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը վերաբերող բանաձեւի ընդունման հարցում: Բանաձեւն ընդունվել է Նենսի Փելոսիի՝ որպես խոսնակ պաշտոնավարելու երկրորդ ժամկետում:

Делегация во главе с Нэнси Пелоси посетила мемориальный комплекс в Цицернакаберде
Делегация во главе со спикером Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси находится в Армении по приглашению Председателя НС А.Симоняна. 18 сентября высокие гости в сопровождении главы парламента РА посетили мемориал в Цицернакаберде.
Члены делегации возложили венок и цветы к Вечному огню памяти жертв Геноцида армян, молчанием почтили память Св.Мучеников. В Музее-институте Геноцида армян они ознакомились с документами о Геноциде.
Нэнси Пелоси внесла весомый вклад в принятие Палатой представителей Конгресса США резолюции о признании Геноцида армян. Резолюция была принята во время второго срока Нэнси Пелоси на посту спикера.