Բելառուսի ՊԱԿ-ը կարծում է, որ իշխանությունների հակառակորդները նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կսկսեն հանրային ցնցումներ առաջացնել
Բելառուսի Պետական ​​անվտանգության կոմիտեն կարծում է, որ հանրապետության իշխանությունների հակառակորդները նոյեմբեր-դեկտեմբերից կսկսեն ցնցել իրավիճակը երկրում: Այս մասին չորեքշաբթի օրը հայտարարել է ՊԱԿ-ի նախագահի առաջին տեղակալ Սերգեյ Տերեբովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Բառացիորեն նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներից կսկսվի թեմայի հերթական ակտիվացումը՝ զուգորդված ուսանողների շրջանում սոցիալական լարվածության օջախների ստեղծմամբ։ Սա ևս մեկ քայլ է, որը մենք ակնկալում ենք մոտ ապագայում»,- նրա խոսքերն է մեջբերում BelTA-ն։
Տերեբովը նշել է, որ ներկայումս երկրում ապահովված է կարգուկանոնն ու անվտանգությունը, և «որքան էլ պարադոքսալ թվալ, սակայն հենց դրա հետ կապված» իրավապահ մարմիններն արձանագրում են «արտաքին միջամտության աճող սպառնալիք Լիտվայի, Լատվիայի, Լեհաստանի և Ուկրաինայի տարածքից»։

КГБ Белоруссии считает, что противники власти начнут раскачивать ситуацию с ноября-декабря
Комитет государственной безопасности Белоруссии считает, что противники властей республики начнут раскачивать ситуацию в стране с ноября-декабря. Об этом в среду сообщил первый заместитель председателя КГБ Сергей Теребов.
"Буквально с ноября-декабря начнется очередное раскачивание темы, сопряженное с созданием очагов социальной напряженности в студенческой среде. Это очередной шаг, который мы ожидаем в ближайшее время", - приводит его слова агентство БелТА.
Теребов отметил, что в настоящее время в стране обеспечены порядок и безопасность, и, "как ни парадоксально, но именно в связи с этим" правоохранительные органы фиксируют "нарастание угрозы внешней интервенции с территории Литвы, Латвии, Польши и Украины".
"Политэмигрантские центры продолжают деятельность по развитию своего политического проекта - так называемого объединенного переходного кабинета - и обеспечению его признания и финансирования Западом в качестве правительства в изгнании. Цель здесь одна - лишение легитимности действующей власти и оправдание терактов и диверсий", - пояснил первый зампред КГБ, передает ТАСС