Քննարկվել է «Մանկական Եվրատեսիլ-2022» երգի մրցույթի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, «Մանկական Եվրատեսիլ-2022» երգի մրցույթի նախապատրաստման և կազմակերպման հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել վերոնշյալ հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Քննարկվել են միջոցառումը բարձր մակարդակով անցկացնելուն ուղղված նախապատրաստական աշխատանքներն ու առաջիկա անելիքները, մանրամասներ են ներկայացվել արդեն իսկ կատարված աշխատանքների վերաբերյալ: Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը ներկայացրել է Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, որտեղ դեկտեմբերի 11-ին անցկացելու է «Մանկական Եվրատեսիլ-2022»-ը, իրականացված աշխատանքները: Նշվել է նաև, որ դեկտեմբերի 5-ին Հանրապետության հրապարակում տարբեր երկրներից ժամանած միջոցառման մասնակից երեխաները միասին կվառեն գլխավոր տոնածառի լույսերը, հրապարակում տեղի կունենա նաև տոնական միջոցառում և հրավառություն։
Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է շահագրգիռ գերատեսչությունների հետևողական աշխատանքը՝ միջազգային մրցույթը մեր երկրում լավագույնս անցկացնելու համար:

Обсужден ход подготовительных работ к конкурсу песни "Детское Евровидение-2022"
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра, главы оргкомитета по подготовке и проведению конкурса песни "Детское Евровидение-2022" Араика Арутюняна в правительстве состоялось очередное заседание вышеуказанного оргкомитета.
Были обсуждены подготовительные работы и предстоящие задачи, направленные на проведение мероприятия на высоком уровне, представлены детали уже выполненных работ. Исполнительный директор Общественной телекомпании Ованес Мовсисян представил работы, проведенные в ереванском Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна, где 11 декабря пройдет "Детское Евровидение-2022". Также было отмечено, что 5 декабря дети-участники конкурса из разных стран вместе зажгут огни главной елки на площади Республики, где также состоится праздничное мероприятие и фейерверк.
Подводя итоги совещания, Араик Арутюнян подчеркнул важность последовательной работы заинтересованных ведомств, чтобы наилучшим образом провести международный конкурс в нашей стране.