Բայդենը Լեդի Գագային նշանակել է նախագահին կից արվեստի հանձնաժողովի համանախագահ
Երգչուհի և դերասանուհի Լեդի Գագան Ջո Բայդենի կողմից նշանակվել է նախագահի մշակույթի և արվեստի հանձնաժողովի համանախագահ։ Այս մասին ասված է ամերիկյան առաջնորդի մամուլի ծառայության՝ հինգշաբթի օրը տարածած հայտարարության մեջ։
Փաստաթղթում ընդգծվում է, որ Լեդի Գագան (իսկական անունը՝ Ստեֆանի Ջոան Անջելինա Ջերմանոտա) Grammy-ի 13 մրցանակների դափնեկիր է և դասվում է պատմության մեջ կոմերցիոն առումով ամենահաջողակ կատարողների շարքին:
Time ամսագին ավելի վաղ նրան ներառել է աշխարհի 100 ամենաազդեցիկ մարդկանց ցուցակում։ Նշվում է, որ երգչուհին ակտիվորեն զբաղվում է բարեգործական գործունեությամբ և որոշ հասարակական արշավներով։

Джо Байден назначил Леди Гагу сопредседателем Президентского комитета по искусству и гуманитарным наукам
Певица и актриса Леди Гага назначена Джо Байденом сопредседателем президентского комитета по культуре и искусству. Как передает ТАСС об этом говорится в заявлении, распространенном в четверг пресс-службой американского лидера.
В документе подчеркивается, что Леди Гага (настоящее имя Стефани Джоанн Анджелина Джерманотта) является обладательницей 13 премий Grammy и входит в число наиболее коммерчески успешных исполнительниц в истории.
Журнал Time ранее включал ее в список 100 наиболее влиятельных людей в мире. Отмечается, что певица активно участвует в благотворительной деятельности и некоторых общественных кампаниях.