ՀՀ վարչապետը պաշտոնը վերստին ստանձնելու առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի գործընկերոջը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության վարչապետ Կայա Կալասին՝ պաշտոնը վերստին ստանձնելու առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Էստոնիայի վարչապետի պաշտոնը վերստին ստանձնելու կապակցությամբ:
Ցանկանում եմ գոհունակությամբ արձանագրել Էստոնիայի և Հայաստանի միջև քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության դրական դինամիկան։
Մենք բարձր ենք գնահատում Էստոնիայի պատրաստակամությունը Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին և կառավարման բարելավմանն աջակցելու գործում։
Կարևորում ենք նաև Էստոնիայի՝ որպես Եվրոպայում Հայաստանի կարևոր գործընկերներից մեկի անվերապահ աջակցությունը ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ և երկրի նորաստեղծ կառավարությանը արգասաբեր աշխատանք և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Премьер-министр Армении поздравил эстонского коллегу с вступлением на должность
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Эстонской Республики Кайе Калас в связи с ее повторным вступлением на должность. Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение правительства, в послании, в частности, говорится:
''Ваше Превосходительство!
От всего сердца поздравляю Вас с возвращением на пост премьер-министра Эстонии!
Хотел бы с удовлетворением признать высокий уровень политического диалога между Эстонией и Арменией и положительную динамику сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес.
Мы высоко ценим готовность Эстонии содействовать осуществляемым в Армении демократическим реформам и улучшению управления.
Придаем также важность безоговорочной поддержке Эстонии как одного из важных партнеров Армении в Европе в дальнейшем развитии партнерства Армения-ЕС.
Желаю Вам и вновь сформированному Вами правительству плодотворной работы и новых достижений, а дружественному народу Эстонии - мира и процветания''.