Ուկրաինան հուսով է, որ արդեն այս աշնանը F-16 կործանիչներ կստանա
Ուկրաինան հուսով է, որ արդեն այս աշնանը F-16 կործանիչներ կունենա։ Այս մասին գրում է «Washington Post»–ը՝ հղում անելով Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարի խորհրդական Յուրի Սակին, հաղորդում է Սպուտնիկ Արմենիան։
«Եթե մենք բոլորս ջանքեր գործադրենք, և որոշումներն արագ ընդունվեն, կարծում եմ` սեպտեմբերի վերջին- հոկտեմբերի սկզբին մենք կկարողանանք տեսնել Ուկրաինայի օդային տարածքում թռչող առաջին F-16-ները»,-մեջբերում է թերթը Սակի խոսքը:
Նշվում է, որ Կիևի սպասվող հակահարձակման շրջանակում կործանիչները չեն կիրառվի, սակայն դրանց մատակարարման մասին որոշումները գլխապտույտ արագությամբ են կայացվում։

Украина надеется получить истребители F-16 уже этой осенью
краина надеется получить истребители F-16 уже этой осенью, сообщает газета Washington Post со ссылкой на советника украинского министра обороны Юрия Сака, передает Sputnik Армения․
"Если мы все приложим все усилия и решения будут приниматься быстро, я полагаю, что в конце сентября - начале октября мы сможем увидеть первые F-16, летающие в воздушном пространстве Украины", - приводит газета слова Сака.
Отмечается, что истребители не будут применяться в рамках ожидаемого контрнаступления Киева, однако скорость, с которой принимаются решения об их поставке, "головокружительна".