ՀՀ–ում նոր միջուկային էներգաբլոկ կառուցելու նպատակով միջգերատեսչական խումբ է ստեղծվում
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ՀՀ–ում նոր միջուկային էներգաբլոկ կառուցելու վերաբերյալ հարցերը քննարկելու համար կստեղծվի միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ: Տեղեկությունը հրապարակված է կառավարության e-gov հարթակում։
«Աշխատանքային խումբը ստեղծվում է նաև փոքր մոդուլյար ռեակտորներ տեղակայելու նպատակահարմարության, ինչպես նաև անհրաժեշտ տեխնոլոգիաների ընտրության նպատակով վերլուծություններ իրականացնելու և հետագա քայլերի հաջորդականությունը սահմանելու վերաբերյալ հարցերի քննարկման նպատակով։ Այս որոշմամբ հաստատվում է նաև խմբի կազմը»,– ասված է որոշման մեջ:
Միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի ղեկավարը 2-ամսյա ժամկետում ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ պետք է տեղեկատվություն ներկայացնի կատարված աշխատանքների մասին։

В Армении создается межведомственная группа по строительству нового атомного энергоблока
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна будет создана межведомственная рабочая группа для обсуждения вопросов, связанных со строительством нового атомного энергоблока в республике. Об этом сообщает NEWS.am ссылаясь на пресс-службу Правительства.
''Рабочая группа создается также с целью размещения малых модульных реакторов, анализа и определения последовательности дальнейших шагов с целью выбора необходимых технологий'', - говорится в решении.
Руководитель межведомственной рабочей группы в 2-месячный срок должен представить аппарату премьер-министра Армении информацию о выполненных работах.