ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանությունում կայացած ընդունելության ժամանակ անդրադարձ է կատարվել երկու երկրների հարաբերությունների դինամիկային
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի՝ Արաբական Էմիրություններ այցի շրջանակներում ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանությունում կայացել է նաև երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին նվիրված ընդունելություն՝ Մերձավոր և Միջին Արևելքում հավատարմագրված ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների, ինչպես նաև հայկական համայնքի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Ողջույնի խոսքով հանդես են եկել ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպան Կարեն Գրիգորյանը, ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը, ինչպես նաև ԱՄԷ-ում ՀՀ առաջին դեսպան Արշակ Փոլադյանը: Անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ-ԱՄԷ երկկողմ հարաբերությունների դինամիկային, ինչպես նաև երկու երկրների միջև բարեկամական կապերի զարգացման ճանապարհին հայ համայնքի դերակատարմանը:

В посольстве РА в ОАЭ состоялся прием, посвященный 25-летию установления дипломатических отношений между двумя странами
В рамках визита министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна в Объединенные Арабские Эмираты состоялся прием в посольстве Армении в ОАЭ, посвященный 25-летию установления дипломатических отношений между двумя странами, в котором приняли участие руководители дипломатических миссий Республики Армения, аккредитованных в странах Ближнего и Среднего Востока, а также представители армянской общины.
С приветственной речью выступили посол Армении в ОАЭ Карен Григорян, заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян, а также первый посол Армении в ОАЭ Аршак Поладян. Была затронута динамика двусторонних отношений Армении и ОАЭ, а также роль армянской общины в развитии дружественных связей между двумя странами.