ԼՂՀ ՊԲ-ն կորուստներ է պատճառել հակառակորդին
Մարտի լույս 6-ի գիշերը ադրբեջանական զինուժը առաջնային գծի տարբեր հատվածներում Արցախի հայ դիրքապահների ուղղությամբ կրակել է 60 և 80 մմ ականանետերժով, Իսթիգլալ, ԱԳՍ-17, ԴՇԿ, ՌՊԿ և այլ զինատեսակներով, տեղեկացնում է Razm.info-ն:
Բացի նշված միջոցներից, հակառակորդը հյուսիսային (Շահումյանի) ուղղությամբ կիրառել է նաև ԶՈւ-23-2 զինատեսակ: Նշված կրակակետը վնասազերծելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ուժերը դիմել են համապատասխան գործողության, որի արդյունքում շարքից հանվել է հակառակորդի առնվազն 3 զինվոր և ԶՈւ-23-2 զինատեսակը:
Նույն ժամանակահատվածում Պաշտպանության բանակի մարտակերտյան ուղղության ստորաբաժանումները կանխարգելիչ գործողություններ են իրականացրել հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում: Ըստ հաստատված տվյալների` ծավալված մարտերի ընթացքում ոչնչացվել է գործողության շրջան դուրս եկած ադրբեջանական հատուկ նշանակության ստորաբաժանման չորս զինծառայող:
Վերոնշյալ գործողությունների ժամանակ հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակում են վստահորեն իրականացնել առաջադրված մարտական խնդիրը և հակառակորդին թելադրել իրենց կամքը: Այս մասին տեղեկացնում է Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը:
Ավելացնենք, որ ավելի վաղ՝ այսօր առավոտյան, Ադրբեջանի ՊՆ կայքը հայտարարել էր հայկական զինուժի գործողության մասին ու հաստատել իրենց զինծառայողներից մեկի վիրավորվելու մասին տեղեկությունը:

Перемирие вновь нарушено: противник понес потери
Азербайджанская сторона продолжает нарушать режим прекращения огня на линии соприкосновения Вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана и в то же время пытается с помощью подразделений специального назначения провести диверсионно-разведывательные операции, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР. Так, в ночь на 6 марта Вооруженные силы Азербайджана на разных участках передовой линии нарушили режим прекращения огня более чем 80 раз. Ими было произведено около 4500 выстрелов из минометов калибра 60 и 80 мм, а также из таких видов вооружений, как "Истиглал""АГС-17""ДШК""РПК", и других.
Кроме указанных средств, противник применил установку "ЗСУ-23-2" на северном (Шаумянском) направлении. С целью обезвредить данную огневую точку передовые силы Армии обороны НКР провели ответную операцию, в результате которой были выведены из строя, по меньшей мере, 3 солдата противника и установка "ЗСУ-23-2", сообщает минобороны НКР.
В тот же период подразделения Вооруженных сил НКР на мартакертском направлении осуществили превентивные действия на северо-восточном участке линии соприкосновения. По подтвержденным данным, вследствие боев были уничтожены вышедшие в зону действий четверо военнослужащих азербайджанского подразделения специального назначения.
Во время вышеуказанных операций армянская сторона потерь не понесла. Передовые подразделения Армии обороны продолжают по всему периметру линии соприкосновения выполнять поставленную перед ними боевую задачу.