Արդյո՞ք Պուտինը խոստովանել է իր կողմից Ղրիմի բռնազավթումը
Արևմտյան լրատվական կայքերը հայտարարում են, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խոստովանել է իր մտադրության մասին՝ «բռնազավթել Ղրիմը», հայտնում է Euronews-ը:
Ռուսական պետական  հեռուստաընկերությունը վավերագրական ֆիլմ է ցուցադրել, որտեղ Պուտինը ներկայացրել է մանրամասներ՝ ամբողջ գիշեր, փակ դռների հետևում տեղի ունեցած անվտանգության ղեկավարների հետ իր հանդիպման մասին, հանդիպում, որը արևմտյան մամուլում բնորոշվել է որպես «կենսական ժամեր անցյալ տարվա Ղրիմի բռնազավթումից առաջ»:  «Դեպի տուն վերադարձ» անվանումը ստացած վավերագրական ֆիլմի ժամանակ ՌԴ նախագահը մասնավորապես նշում է.
«Մենք մեր հանդիպումը ավարտեցինք առավոտյան ժամը յոթին: Երբ մենք բաժանվում էինք, ես ասացի գործընկերներիս՝ մենք պետք է աշխատենք Ղրիմը հետ վերադարձնել»,- ասել է Վլադիմիր Պուտինը:

Does Putin Confess Annexation of Crimea?
Western media claims that Russian President Vladimir Putin has confessed his intentions "to annex Crimea", reports Euronews.
In a documentary trailer of Russian state-run television, Putin gave details of the Kremlin’s closed doors, all-night meeting with security chiefs, which in the Western media is called "vital hours before last year’s annexation of Crimea". In the documentary entitled, "Homeward Bound". Russian President particularly stated:
"We ended at about seven in the morning. When we were parting, I said to my colleagues: we must start working on returning Crimea to Russia," noted Vladimir Putin