Նեթանյահուի կուսակցությունը հաղթել է խորհրդարանական ընտրություններում
Իսրայելական աջակողմյան Լիկուդ կուսակցությունը խորհրդարանական ընտրություններում առաջ է անցել իր հակառակորդներից՝ մեծացնելով իր առաջնորդ Բենյամին Նեթանյահուի՝ կառավարություն կազմելու և երրորդ անգամ անընդմեջ վարչապետ դառնալու հնարավորությունը: Այս մասին փոխանցում է  РИА Новости-ն՝ հղում անելով Իսրայելի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած նախնական տվյալներին:
Այսպես, Լիկուդը ստացել է ընտրողների ձայների 23.73 տոկոսը: 19.06 տոկոսով երկրորդ տեղում է վերջինիս հիմնական մրցակից ձախակողմյան Սիոնիստական ճամբարը, իսկ երրորդում ՝ Միասնական արաբական ցուցակը ձայների 9.63 տոկոսով:
Նշենք, որ Նաթանյահուն արդեն իր կուսակիցներին հայտնել է «մեծ հաղթանակի » մասին և սկսել է կոալիցիա կազմելու շուրջ բանակցություններ վարել իր համախոհների հետ:

Netanyahu Won the Elections
The Israeli right-wing Likud party received the majority of the votes in the parliamentary elections in Israel, in this way making it possible for Netanyahu to form the new government and become the Prime Minister of the country for the third time, RIA Novosti reports. Likud received 23.73% of the votes, the left-wing Zionist Union – 19.06%, the Joint Arab List – 9.63%.
Benjamin Netanyahu has already begun talks for forming a coalition. He has invited nationalist, ultra-Orthodox parties to form a coalition. As the Jerusalem Post reports Netanyahu wants to form a religious-nationalist government.