Նեթանյահուի կուսակցությունը հաղթել է խորհրդարանական ընտրություններում
Իսրայելական աջակողմյան Լիկուդ կուսակցությունը խորհրդարանական ընտրություններում առաջ է անցել իր հակառակորդներից՝ մեծացնելով իր առաջնորդ Բենյամին Նեթանյահուի՝ կառավարություն կազմելու և երրորդ անգամ անընդմեջ վարչապետ դառնալու հնարավորությունը: Այս մասին փոխանցում է  РИА Новости-ն՝ հղում անելով Իսրայելի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած նախնական տվյալներին:
Այսպես, Լիկուդը ստացել է ընտրողների ձայների 23.73 տոկոսը: 19.06 տոկոսով երկրորդ տեղում է վերջինիս հիմնական մրցակից ձախակողմյան Սիոնիստական ճամբարը, իսկ երրորդում ՝ Միասնական արաբական ցուցակը ձայների 9.63 տոկոսով:
Նշենք, որ Նաթանյահուն արդեն իր կուսակիցներին հայտնել է «մեծ հաղթանակի » մասին և սկսել է կոալիցիա կազմելու շուրջ բանակցություններ վարել իր համախոհների հետ:

Выборы в Израиле: Нетаньяху побеждает
Правая израильская партия ''Ликуд'' лидирует на парламентских выборах, повышая шансы своего лидера Биньямина Нетаньяху сформировать новое правительство страны и занять кресло премьер-министра в третий раз подряд. Об этом сообщает РИА Новости  со ссылкой на предварительные данные Центризбиркома Израиля.
''Ликуд'' получил 23,73 процента голосов. Вторым с результатом в 19,06 процента идет его основной конкурент - левоцентристский блок ''Сионистский союз''. Третье место занимает Объединенный арабский список, за которой подано 9,63 процента голосов.
По данным Haaretz, ''Ликуд'' может получить в Кнессете 20-го созыва 29 мест, в то время как ''Сионистский союз'' - 24.
Нетаньяху уже объявил своим однопартийцам о ''великой победе'' и начале коалиционных переговоров с единомышленниками.