ԱՄՆ դուրս է բերում իր ուժերը Եմենից
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը հաստատել է իր հատուկ նշանակության ուժերին Եմենից դուրս բերելու մասին տարածված լուրերը: Այս մասին հայտնում է Lenta.ru-ն:
Եմենի նախագահ Աբդ Ռաբո Մանսուր Հադին հայտարարել է, որ ԱՄՆ նման որոշումը կապված է Եմենում անվտանգային իրավիճակի վատթարացման հետ:
Ինչպես TASS-ն է հաղորդում, Պետդեպարտամենտն իր հայտարարության մեջ նշել է, որ Եմենի ճգնաժամը ռազմական լուծում չի կարող ունենալ և կոչ է արել ընդդիմադիր ուժերին «դադարեցնել բռնություն հրահրել»:
Հիշեցնենք, որ ուրբաթ Եմենում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների հետևանքով զոհվել է 137 մարդ, իսկ ևս 357-ը՝ վիրավորվել:

США вывезут свой персонал из Йемена
Госдепартамент США подтвердил информацию, что из Йемена будут эвакуированы более ста американских военнослужащих сил специального назначения, передает Lenta.ru.
Президент страны Абд Раббу Мансур Хади заявил, что это связанно с "ухудшением ситуации в сфере безопасности" в Йемене.
Как передает ТАСС, Госдепартамент США заявил, что кризис в  Йемене "не имеет военного решения" и призвал оппозицию во главе с бывшим главой страны Али Абдаллой Салехом "прекратить разжигание насилия".
Напомним, что в пятницу в результате теракта в столице страны Сане погибли  137 человек, еще 357 были ранены.