Կոնգրեսական Ադամ Շիֆը Ներկայացուցիչների պալատում Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված ելույթ կունենա
Ամերիկացի կոնգրեսական, Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ադամ Շիֆը տեղեկացրել է, որ ապրիլի 22-ին մի ամբողջ ժամ կտրամադրի Ներկայացուցիչների պալատում Հայոց ցեղասպանության զոհերի անունների ընթերցմանը, հայտնում է asbarez.com-ը։
Կոնգրեսականը կոչ է արել Ցեղասպանության զոհերի ժառանգներին իրենց հարազատների անուններն ուղարկել համապատասխան հասցեով, որպեսզի դրանք ևս ներառվեն իր կողմից ընթերցվելիք ցուցակում:
«Մեկ ժամվա ընթացքում ես կկարողանամ ընթերցել Ցեղասպանությանը զոհ գնացած մարդկանց միայն փոքր թվի անունները: Իսկ 1.5 մլն-ից ավելի զոհվածների անուններն ամբողջովին ընթերցելու համար կպահանջվեն շաբաթներ: Լիահույս եմ, որ իմ այս քայլով կօգնեմ հանրության ուշադրությունը հրավիրել այս ոճրագործությանը: Մարդիկ, ում անունները ես կընթերցեմ, եղել են որդի, դուստր, մայր ու հայր, տատ ու պատ, մորաքույր ու քեռի. նրանցից ամեն մեկի կյանքն անգին էր»,- ասել է կոնգրեսականը:

Адам Шифф зачитает в Палате представителей имена жертв Геноцида армян
Известный своей проармянской деятельностью американский конгрессмен, член Палаты представителей Адам Шифф сообщил, что 22 апреля выделит целый час на прочтение имен жертв Геноцида армян в Палате представителей США.
Как отмечает asbarez.com, конгрессмен призвал потомков жертв Геноцида армян отправить имена их родных по соответствующему адресу, чтобы они также были включены в данный список.
"В течение часа я могу зачитать только небольшую часть имен людей, ставших жертвами Геноцида армян. А на прочтение имен более 1.5 млн погибших уйдет несколько недель. Надеюсь, что подобным шагом я помогу привлечь внимание общественности к этому преступлению. Жизнь каждого из них бесценна", - сказал конгрессмен.