Պուտինը և Մահմուդ Աբբասը կքննարկեն պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության հեռանկարները
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը բանակցություններ կանցկացնի Պաղեստինի առաջնորդ Մահմուդ Աբասի հետ, ով աշխատանքային այցով կժամանի Ռուսաստան։
Կրեմլի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ երկու երկրների առաջնորդները կքննարկեն ռուս-պաղեստինյան հարաբերություններին առնչվող հարցեր, կդիտարկեն դրանց հետագա զարգացման ուղիները։
Պետությունների ղեկավարները հատուկ ուշադրություն կդարձնեն Մերձավոր Արևելքի և Հյուսիսային Աֆրիկայի ընթացիկ իրավիճակին, կքննարկեն պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության կարգավորման հեռանկարները։

Путин и Аббас обсудят перспективы палестино-израильских переговоров
Президент России Владимир Путин проведет переговоры с президентом государства Палестина Махмудом Аббасом, который сегодня прибудет  в Россию с рабочим визитом, передает ТАСС.
В пресс-службе Кремля сообщили, что "в ходе предстоящих переговоров лидеры обсудят ключевые аспекты российско-палестинских отношений, рассмотрят пути их дальнейшего наращивания с акцентом на торгово-экономическую и гуманитарную сферы".
Особое внимание главы государств уделят текущей обстановке на Ближнем Востоке и в Северной Африке. Ранее Путин неоднократно подтверждал готовность содействовать ходу палестино-израильских переговоров.