«Շարժում 88». Քաղաքացիների մասնակցությունը սովորականից ավելի ակտիվ է
15:00-ի դրությամբ «Շարժում 88» կուսակցության կենրոնական շտաբն «Արմեդիա» ՏՎԳ-ի հետ զրույցում ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունների ընթացքը գնահատում է նորմալ:
Ըստ կուսակցության կենտրոնական շտաբի պետ Էդուարդ Աղաբեկյանի՝ ընտրությունների ընթացքը նորմալ, հանգիստ է:
«Առաջին անգամ չէ, որ մասնակցում եմ ընտրական գործընթացներին: Այս անգամ հաճելիորեն զարմացած եմ ընտրությունների լավ կազմակերպվածությունից և ընթացքից»,- նշեց Էդուարդ Աղաբեկյանը:
Ըստ նրա՝ մինչ այժմ արձանագրվել են մի քանի փոքր տեխնիկական խնդիրներ, սակայն լուրջ խախտումների վերաբերյալ որևէ հաղորդագրություն չի ստացվել, իսկ քաղաքացիների մասնակցությունն ընտրություններին սովորականից ավելի ակտիվ է: Զրուցակցի փոխանցմամբ՝ «Շարժում 88»-ի կենտրոնական շտաբ արդեն այցելել են շուրջ 30 միջազգային դիտորդներ:

At 3 p.m. In a talk with "Armedia" IAA, the Movement-88 party assessed the process of NKR Parliamentary elections as normal. According to the head of the headquarter Eduard Aghabekyan, the elections are going on in a calm and normal way.
"It is not the first time I participate in election processes, but this time, I was pleasantly surprised by the good organization and conduct of elections," – Aghabekyan mentioned.
According to him until now only some small technical problems have been recorded, but there have been no serious violations and the participation of the citizens is more active than ever. According to the head of Movement-88 headquarter, more than 30 international observers have visited their headquarter.