Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն. միջազգային դիտորդները հիացած են ընտրությունների ընթացքից
14:30 դրությամբ. Առավոտից բոլոր ընտրական տեղամասերից, նաև շրջաններից, տեղեկություն է ստացվում, որ ընտրություններին բավականին ակտիվ մասնակցություն է նկատվում: Այս մասին «Արմեդիա» ՏՎԳ հետ զրույցում հայտնել են «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության» շտաբից:
«Մոտ ժամ ու կես առաջ տեղատարափ անձրև էր տեղում, որը մի փոքր խանգարեց այդ ակտիվությունը, սակայն հիմա դարձյալ պայծառ և արևոտ եղանակ է, և որևէ կասկած չկա, որ ժողովուրդն ակտիվորեն շարունակելու է մասնակցել ընտրություններին: Մարդիկ հասկանում են, որ առաջին անգամ ԼՂՀ-ում ընտրում են պրոֆեսիոնալ խորհրդարան, որն էապես տարբերվելու է մեր նախկին 5 գումարումների խորհրդարաններից, որոնք գործում էին կիսամշտական հիմունքներով: Այնպես որ մարդկանց սպասելիքներն այս խորհրդարանից շատ-շատ են», - հայտնել են կուսակցության շտաբից:
Անդրադառնալով միջազգային դիտորդներին, կուսակցության ներկայացուցիչը նշեց, որ նրանք արդեն հասցրել են շփվել և՛ քաղաքացիների, և՛ տեղի ու տարբեր երկրներից ժամանած լրագրողների հետ, որոնց թիվը մոտ 40 է: «Վերջնական կարծիք, իհարկե, նրանք հայտնելու են վաղը մամուլի ասուլիսների ժամանակ, սակայն առանց չափազանցության պետք է ասեմ, որ նրանք հիացած են ընտրությունների ընթացքից», - նշել է կուսակցության ներկայացուցիչը:

Democratic Party of Artsakh: International Observers are Impressed with the Election Process
At 2:30 p.m. From the morning we are receiving information from polling stations, aslo from those in the regions, that there is quite an active participation in the elections, a representative of the headquarter of the Democratic Party of Artsakh informed in a talk with "Armedia" IAA.
"One and a half hours ago it was heavily raining, which a little bit hindered this activity, but now it is a bright and sunny weather and there is no doubt that the people will actively continue participating in the elections. People understand that this is the first time professional parliament will be elected in NKR, which will significantly differ from the previous 5 parliaments. Thus, people have a lot of expectations from this parliament," – the headquarter informed.
As for the international observers, the representative of the party mentioned that they have already met the citizens, talked with local and international journalists, the number of which is around 40. "Final opinion, of course, they will give in press conferences tomorrow, but without any exaggeration I should say that they are impressed with the election process," – the representative of Democratic Party of Artsakh mentioned.