Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոս-Մահմուդ Աբբաս հանդիպումը կայացել է
Այսօր՝ մայիսի 16-ին, Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը հանդիպել է Պաղեստինի ղեկավար Մահմուդ Աբբասին: Այս մասին հայտնում է The Times of Israel-ը: Այս հանդիպումը հաջորդեց Վատիկանի կողմից Պաղեստին պետության ճանաչմանը՝ անցում կատարելով Պաղեստինի ազատագրման կազմակերպության հետ հարաբերություններից Պազեստինի պետության հետ հարաբերությունների:
Ըստ աղբյուրի փոխանցման՝ Աբբասի այցը նախորդում է միանձնուհիների սրբադասման արարողությանը Վատիկանում, ովքեր ապրել են Օսմանյան Պաղեստինում 19-րդ դարում: Նրանք կդառնան առաջին պաղեստինցի արաբներն, ովքեր կդասվեն սրբերի շարքին:

Abbas Met Pope Francis
Today, on May 16 Pope Francis met the President of the Palestinian Authority Mahmoud Abbas. This meeting came after Vatican recognized the State of Palestine in a new treaty, switching its relations from the Palestinian Liberation Organization to the state of Palestine, The Times of Israel reports.
According to the source, Abbas’s visit came a day before two nuns who lived in Ottoman Palestine during the 19th century will be canonized in Vatican, becoming the first Palestinian Arabs to gain sainthood.