Երուսաղեմն այլևս երբեք բաժանված քաղաք չի լինի․ Նեթանյահու
Երուսաղեմը, միավորված լինելով 48 տարի առաջ, «այլևս երբեք չի լինի բաժանված քաղաք»։ Նման հայտարարությամբ հանդես է եկել Իսրայելի վարչապետ Բինյամին Նեթանյահուն «Երուսաղեմի օրվա» կապակցությամբ, որը նշվում է 1967-ին տեղի ունեցած պատերազմի ժամանակ իսրայելցիների կողմից քաղաքը հսկողության տակ առնելու առթիվ, հաղորդում է TACC գործակալությունը։
«Երուսաղեմն այլևս երբեք չի լինի բաժանված, վիրավոր քաղաք։ Մենք ընդմիշտ միասնական կպահենք Երուսաղեմը։ Երուսաղեմը միշտ եղել է հրեաների, այլ ոչ թե մեկ այլ ժողովրդի մայրաքաղաքը»,- ասել է Նեթանյահուն Երուսաղելի վերամիավորմանը նվիրված տոնական արարողության ժամանակ։
Նեթանյահուն նշել է նաև, որ քաղաքը հետագայում էլ կզարգանա, կընդլայնվեն թաղամասերը։
Ըստ հրեական օրացույցի՝ Իսրայելն ամբողջական վերահսկողություն է հաստատել Երուսաղեմի վրա իյար ամսի 28-ին(հունիսի 7), որն այս տարի համապատասխանել է մայիսի 17-ին։

Netanyahu: We Will Keep Forever a United Jerusalem under Israeli Sovereignty
After last week, Israeli  Prime Minister Benjamin Netanyahu formed his third consecutive and fourth total government coalition, consisting almost entirely of right-wing and religious parties, he confirmed his stance on one of the core issues in the Middle East peace process on Jerusalem Day, Sputnik News reports.
"Jerusalem will not become another city wounded and dismembered. We will keep forever a united Jerusalem under Israeli sovereignty," noted Netanyahu.
Jerusalem Day is a national holiday in Israel, the day  Israel recaptured East Jerusalem from the neighboring Arab nation of Jordan 48 years ago, declaring it Israel's united and undivided capital.