Հունաստանի խնդրի լուծումը կրկին հետաձգվել է
Հունաստանի կառավարության ներկայացրած վերջին առաջարկը «դրական քայլ» անվանվեց  Եվրախմբի ղեկավարների կողմից երկուշաբթի օրը: Այնուամենայնիվ, Հունաստանին ֆինանսական օգնության տրամադրման համաձայնագիրը հետաձգվեց մինչ չորեքշաբթի՝ հունիսի 24-ին կայանալիք Եվրախմբի հաջորդ հանդիպումը կամ հինգշաբթի՝ հունիսի 25-ին կայանալիք ԵՄ գագաթաժողովը: Այս մասին հաղորդում է EUobserver կայքը:
Եվրոյի գագաթաժողովին հաջորդած մամլո ասուլիսի ընթացքում այս  մասին խոսելիս  Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելն նշել է. «Հունաստանի առաջարկն առաջընթաց է, սակայն այս առումով ակտիվ աշխատանք է անհրաժեշտ և քիչ ժամանակ է մնացել»:
Աղբյուրի փոխանցմամբ Հունաստանի կառավարության կողմից ներկայացված 12 էջանոց ծրագիրը պարունակում է վարկատուների եռյակի կողմից սահմանված թիրախների լուծման առաջարկներ, որի արդյունքում այս տարի ՀՆԱ-ի նախնական աճը  կկազմի 1%, 2016թ.-ին՝ 2%, 2017թ-ին՝ 3% և 2018թ.-ին՝ 3,5%:

Greek Bailout Decision Delayed Again
The latest Greek reform proposal was "a positive step”, Eurozone leaders announced on Monday. Although the bailout agreement was delayed until a Eurogroup meeting on Wednesday (24 June) or the EU summit on Thursday (25 June), EUobserver reports.
In this regard German chancellor Angela Merkel said at a press conference after the euro summit in Brussels: "What Greece proposed is some progress, but intensive work is necessary and very little time is left".
As the source reports the 12-page document sent by the Greek government on Sunday night contains proposals to address the fiscal targets set by its creditors, with a primary surplus at 1% of GDP this year, 2% in 2016, 3% in 2017, and 3.5% in 2018.